parallax

Üniversitelilere Özel Yerli Anonim Uygulama: Usity!

usity
Paylaş :

Usity, sadece üniversite öğrencilerinin ve mezunlarının anonim şekilde kullanabildiği bir uygulama olarak sosyal medya dünyasında yerini aldı. Türk yazılımcıların ürünü olan Usity, kullanıcı gizliliğinin yarattığı endişeleri dindirecek bir uygulama olarak parlıyor.

Son yıllarda dünya devi şirketlerin adının karıştığı gizlilik ihlalleri insanların sosyal medyaya olan güvenini tüketmeye başladı. Milyonlarca insanın kişisel bilgilerinin nerelerde kullanılabileceği tehlikesi, Facebook’un Cambridge Analytica skandalıyla görülmüştü. Bunun yanında artık birer reklam mecrası haline gelmiş olan ve gerçek dışı haberlerin yer aldığı sosyal medya platformları, insanları gerçek kimlikleri ile internet ortamında dolaşmaktan soğutmaya başladı.

Kimliğe Gerek Yok

Sosyal medyanın güven vermemesinden şikayetçi olan üniversite öğrencileri ve mezunları için, anonim olarak kullanabilecekleri Usity isimli yeni bir sosyal medya uygulaması geliştirildi. İlk olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde kullanılmaya başlanan uygulama, zamanla diğer üniversitelerin öğrencileri arasında da yayıldı. Uygulama aynı zamanda üniversite mezunları arasında da kullanılabiliyor. Diğer kullanıcılarla anonim bir şekilde iletişim kurmanıza olanak sağlayan Usity’e üniversitenizin size verdiği öğrenci e-posta adresiyle üye olabiliyorsunuz. Mezunsanız standart e-posta adresinizle üyelik oluşturmanız mümkün. Bunun için Usity destek ekibi tarafından gönderilen mesajları mezun olduğunuzu ispatlayacak şekilde yanıtlamanız yeterli.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?