parallax

WhatsApp’ın “O” Özelliği Nihayet Geliyor!

Popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulama olan WhatsApp, kusursuza yakın iletişim servisi ile benzerleri arasında fark yaratıyor. Hayatımızda yer almaya başladığı zamanlardan bu yana, gerek yazılı, gerek görüntülü, gerekse sesli görüşmelerde kendini ciddi anlamda geliştiren WhatsApp’ın var olmayan özellikleri ise eksikliğini hissettirmiyor değil.

WhatsApp’ın hemen herkes tarafından kullanılan grup sohbet özelliği sayesinde birden fazla kişi aynı anda sohbet etme imkanına sahip oluyor; fakat platformun genişleyen kullanıcı kitlesinin eksikliğini yaşadığı özelliklerden biri de “Davetiye” özelliği. Herhangi bir WhatsApp kullanıcısı, hiç tanımadığı kişileri kolaylıkla bir WhatsApp grubuna davet edebiliyor ve bu da eklenen kullanıcı için can sıkıcı hale gelebiliyor.

Henüz Geliştirme Aşamasında

Kullanıcıların istekleri dışında gruplara eklenmesi rahatsızlığı üzerine harekete geçen WhatsApp, bu durumu engellemek için davetiye özelliği üzerinde çalışıyor. Henüz geliştirme aşamasında olduğu için beta kullanıcıların dahi kullanamadığı bu özellik sayesinde kullanıcılar, kimler tarafından WhatsApp gruplarına eklenebileceklerini kontrol edebilecekler. Özellik yayınlandığında WhatsApp Ayarlar-Hesap-Gizlilik-Gruplar adımlarını izleyerek sizi kimin gruplara ekleyebileceği ile ilgili şu seçenekler sizi bekliyor olacak:

Herkes: Bu özelliği etkinleştirdiğinizde herhangi biri şu an olduğu gibi sizi bir WhatsApp grubuna ekleyebilecek. Yani değişen herhangi bir şey olmayacak.

Kişilerim: Bu alternatifi etkin hale getirdiğinizde yalnızca rehberinizde kayıtlı olan kişiler sizi bir WhatsApp grubuna ekleyebilecek. Kişileriniz dışında biri sizi grup sohbetine eklemek istediğinde katılmanız için size davetiye gönderilecek.

Hiç kimse: Bu seçenekte hiç kimse sizi bir WhatsApp grubuna ekleyemeyecek. Bunun yerine size davetiye gönderebilecekler.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?