parallax

Windows 95’i Artık Telefonunuza İndirebilirsiniz!

Piyasaya 24 Ağustos 1995 tarihinde sürülen Windows 95 işletim sistemi, 23. yaşını kutluyor. Yıllar önce pek çok fonksiyonu ile ses getiren özellikleri kullanıcılarla tanıştıran Windows 95, şimdi her zamankinden daha ulaşılabilir oldu. Özleyenler ve nostalji yapmak isteyenler artık Windows 95’i parmaklarının ucuna getirebilecek.

 

Modern İşletim Sistemlerinde de Çalışacak

Microsoft’un bu gözde işletim sisteminin Apple Watch, Android akıllı saatler ve hatta Xbox One üzerinde çalışan uygulamaları, bugüne dek geliştirilen uygulamalar arasında yer alıyordu. Şimdi ise bir başka geliştirici tarafından uyarlanan Windows 95, bir uygulama olarak modern işletim sistemlerinde de çalıştırılmak üzere parmaklarınızın ucunda.

Slack’te geliştirici olarak çalışan Felix Rieseberg tarafından geliştirilen uygulama, Windows 95’i sorunsuz şekilde çalıştırıyor ve kullanıcılar bu işletim sistemini sanal olarak deneyimleyebiliyor. Windows 95 uygulaması GitHub üzerinden yayınlanmış durumda. Windows 10, Linux ve de macOS işletim sistemlerinde çalışabilecek kapasitede olan Windows 95’in yükleme boyutları ise işletim sistemine göre 105 MB ile 129 MB arasında değişim gösteriyor.

 

Nostalji Yapmak İsteyenlere Özel

GB’lar dolusu yükü olmayan Windows 95, özellikle nostalji yapmak isteyenler için mutlaka göz atılması gereken bir uygulama. Cihazlarınızı fazla yormadan kolaylıkla kullanılabilen uygulama, kolayca yükleniyor. Kullanıcılar Windows 95’i yükleyerek o yıllardaki Windows gezginini görebilir, Wordpad, MS Paint gibi uygulamalara göz atabilir ve işletim sisteminin dosyalarına bakarak keyifli vakit geçirebilirler. Uygulama Internet Explorer programı üzerinde tam anlamıyla fonksiyonel olarak çalışmıyor, fakat Windows 95’i özleyenler ve hiç kullanmamış yeni nesiller için keyifli bir deneyim fırsatı sunuyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?