parallax

Youtube, Dikey Reklam Dönemini Başlatıyor!

Youtube, Dikey Reklam Dönemini Başlatıyor!

Sayıları giderek artan dikey video seçeneklerine reklam özelliğini de getiren Youtube, yakında kullanıma sunacağı dikey reklamlar için reklam verenlerle görüşmeler yapmaya başladı. Önümüzdeki günlerde bu konuda somut adımlar atması beklenen Youtube’un yenilikleri merakla bekleniyor.

 

Dikey Reklam Konsepti Yaygınlaşıyor

Dikey videolara ve içeriklere gösterilen talebin oldukça fazla olması, reklamların dikey şekilde hazırlanmasındaki en büyük sebep olarak karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz tasarımları ile mükemmel bir estetik sunan telefon ekranları da telefonların dikey olarak kullanmasında ayrı bir öneme sahip. Akıllı telefon kullanıcıları için dikey videoların çok daha konforlu ve izlenmesinin kolay olduğunu düşünen Google’ın şimdiki hedefi ise dikey reklam konseptini yaygınlaştırmak.

Youtube‘u dikey videolar konusunda harekete geçiren en önemli etkenleri ise özellikle Instagram‘ın hikayeler ve IGTV gibi hizmetlerle dikey videoyu desteklemesi ve Periscope gibi platformların da bu tarz videolardan oluşması şeklinde açıklayabiliriz. Youtube, bunlara ilave olarak videolara uygun dikey reklamlar almaya çok yakında başlayacağını duyurdu.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?