FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Doğal Backlink Kazanabileceğiniz 6 Yöntem

Doğal Backlink Kazanabileceğiniz 6 Yöntem
Paylaş :

Web sitenize başka bir web sitesinden verilen backlink; bir onaylama, öneri ve yayıncının içeriğinizi güvenilir bir kaynak olarak sunduğu anlamına gelir. Doğal backlink alma kapasiteniz; içeriklerinizin, farklı kullanıcıları backlink vermeye teşvik edecek kadar ilgi çekici ve güncel olmalarına bağlıdır. Doğal backlink kaynakları, web sitenizin alan otoritesini geliştirmenin yanı sıra sizi yeni kitlelerle tanıştırarak otorite alanızı genişletebilir. Doğal backlink alma yöntemleri arasında öne çıkan 6 başlığa gelin, yakından bakalım:

Orijinal İçerikler Oluşturmak

Orijinal içeriğe sahip olmak, pazarlama çabalarınızı geliştirirken kullanabileceğiniz en değerli dijital pazarlama taktiklerinden biridir. Ziyaretçinin sorununu çözen, yüksek kaliteli ve anahtar kelime açısından zengin içerikler oluşturmanız daha fazla görünürlük elde etmek, site sıralamasını iyileştirmek ve web sitenize çok sayıda doğal backlink almak için önemlidir.

Misafir Blogculuk Yapın

Misafir gönderileri oluşturmanız doğal backlink alma ve web sitenize gelen trafiğin artması açısından etkili bir yöntemdir. Uzmanlığınızı farklı bir kitleye göstermenin ve sitenize yüksek kaliteli backlink kazandırarak erişiminizi genişletmenin iyi bir yolunu oluşturur. Buradaki kilit strateji, rakiplerinizden daha güçlü bir içerik oluşturmakla başlar; ardından hazırladığınız içerikleri halihazırda popüler olan ve güçlü bir kitleye sahip web sitelerinde yayınlamaya çalışmakla devam eder.

İş Ortakları

Tedarikçilerinizin web sitelerinden sitenize backlink sağlamaları, doğal backlink toplamanın en hızlı yöntemlerinden biridir. Ürün tedarikçileriniz, markalarını temsil ettiğinizi fark ettiklerinde size backlink vermekten memnun olabilirler. Sizden daha büyük marka ve firmalardan doğal backlink almanız oldukça fayda sağlar. Genellikle, daha büyük miktarda trafiğe ve alan otoritesine sahip oldukları için işletmenizin görünürlüğü açısından değerlidir.

Referanslar

Soru & cevap ve referans ağları, otoritenizi oluşturmak ve bir yanıtın parçası olarak ara sıra bağlantı bırakmak için uygun yerlerdir. En yaygın kullanılan soru & cevap ağları; Quora, LinkedIn veya Yahoo’dur. Tüm bu platformlarda, cevabınıza referans sunacak bir bağlantı ekleyebileceğiniz kaynak alanı veya ek ayrıntılar arayabileceğiniz bir alan bulunur. Blog gönderilerinin ürün linkinden daha iyi tepkiler aldığı bu alanlardan faydalanmak için bir blog sitesine sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Etkin Bir Şekilde Kullanın

Sosyal medya profillerinizdeki bio alanlarında site bağlantınızı paylaşmak pazarlama açısından yeterli olmayabilir. Sosyal medya pazarlaması yaparak içeriğinizi daha görünür kılabilirsiniz. Sosyal medyada ilgi çekici içerik paylaşımı yaparak diğer web yayıncılarının size bağlantı vermesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya platformlarınızda sitenizdeki orijinal içeriği farklı bir web sitesi veya blog üzerinden paylaşmanız, çok daha kolay doğal backlink alma imkanı sağlar.

Güncel Konular Hakkında İçerikler Oluşturun

Benzersiz ve güncel konuları içeren kaliteli bir içerik oluşturmanız doğal backlink almanızın odak noktasını oluşturur. İnsanlar, güncel konulardaki bir içeriği web sitelerinde paylaşmaya istekli olabilir. İçeriğiniz nadir bulunan ilginç bilgileri ayrıntılı ve eksiksiz biçimde sunmalı ancak okuyucuyu sıkacak kadar da uzun olmamalıdır.

Güncel içerik sunmak da doğal backlink elde etmenin en yaygın ve etkili yöntemlerinden biridir. Güncel konularda içerik oluşturmanın yanı sıra eski içeriğinizi güncellemeniz de sıralamalarda hızlı sonuç verebilir.

Doğal backlink alma yöntemleri sayesinde işiniz için belirlediğiniz hedeflere uygun, web sitenize ilgiyi artıran bir çeşitlilik elde edebilirsiniz. CRM Medya’nın profesyonel desteğinden yararlanarak web sitenizin sıralamadaki yükselişini sağlayabilirsiniz.

CRM Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Yorumlar kapatıldı.

İlgili Yazılar