FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Twitter Reklamları

Twitter kullanıcılarının sayısı her geçen gün daha da artıyor. Twitter yakın bir tarihe kadar ülkemizde çok fazla kullanıcıya ulaşmamış bir sosyal ağ olmasına rağmen son 1,5 yılda oldukça rağbet görüyor. 20 milyondan fazla Türk kullanıcıya sahip platform, reklam alarak markalar için cazip bir mecra olmuştur.

Twitter kendi içerisinde temelde 3 farklı reklam modeli sunmaktaydı. 2015 yılında hızla büyüme kaydeden platform, kullanıcılara 6 yeni reklam modeli ile daha geniş bir alanda hizmet vermeye başladı. Bu yeni reklam modellerinden bazıları reklam verenler tarafından oldukça sık kullanılmaktadır.

Twitter, reklam vermek isteyen markalar için birkaç reklam modeli sunuyor. Markalar bu modeller içerisinden ihtiyacını karşılayabiliyor ve kampanyalarını oluşturabiliyor. Şimdi bu reklam modellerine göz atalım:

Tweet Etkileşimleri

Takipçilerinizle etkileşim sağlamanız için Twitter’daki gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan reklam modelidir. Tweetlerinizin gösterimini yeni kitlelere de yapabilirsiniz

Web Sitesi Tıklamaları veya Dönüşümleri

Bu reklam modelinde kullanıcılarınızı Tweetleriniz ile internet sitenize trafik çekmek, satın alma ve üyelik gibi eylemler için yönlendirebilirsiniz.

Uygulama Yüklemeleri veya Uygulama Yeniden Etkileşimleri

Mobil uygulamanız var ise bunu kitlenize sunabilir onlara uygulamanızı yükletebilirsiniz. Bu reklam modelinde ayrıca daha önce kullanan kişilere uygulamanızı yeniden göstermeniz mümkündür.

Video Görünümleri

Twitter’a yüklediğiniz videoların izlenme oranını yükseltebilirsiniz.

Takipçiler

Twitter’daki takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

Twitter’daki Yönlendirmeler

Twitter’daki tekliflerinizle ilgilenen kişilerden bu yolla e-posta toplamanız mümkün.

Sayfa Analiz

Sayfa Analiz

Twitter reklamlarına başlamadan önce müşterinin web sitesi ve sayfa analizinin yapılması gerekmektedir. Yapılan anlizler ve müşterinin beklentileri doğrultusunda çıkılacak reklam modelleri belirlenmektedir. Belirlenen Twitter reklam modellerinde kullanmak için tarafımızdan görsel, metin ve video oluşturulmakta veya müşteriden talep edilmektedir. Oluşturulan Twitter reklam modelleri, onaylandıktan sonra reklamlar yayına alınmaktadır.

Hesap Optimizasyonu

Hesap Optimizasyonu

Twitter Reklam sürecinin ilk aşamasında müşteriden alınan bilgiler doğrultusunda konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi birçok kriterde hedeflemeler yapılmaktadır.Reklamlarından daha iyi performans alabilmek için 3 - 5 - 7 gün aralıklarla optimizasyon yapılması gerekmektedir. Optimizasyon sürecinde devam eden reklamlardan alınan performansa göre detaylı optimizasyon çalışması yapılmaktadır. Doğru kitlenin,yaş aralığının, cinsiyetin ve bölgenin belirlenmesi ile doğru hedef kitleye erişmek amaçlanmaktadır. Maliyeti yükselten reklam modellerinin kapatılması veya yeni reklam modellerinin açılmasıyla süreç devam etmektedir.

Raporlama

Raporlama

Yapılan Twitter reklam çalışmasının müşterini beklentisi ( Form, Gösterim, Beğeni, Site Ziyareti... ) doğrultusunda haftalık veya aylık detaylı rapor gönderilmektedir. Hazırlanan rapor verileri tamamen Twitter panelinin verdiği veriler doğrultusunda hazırlanmaktadır.

Sıkça Sorulan Twitter Reklamları Soruları

CRM Medya ile Twitter Reklamları çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Twitter reklamları sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

  • Twitter Reklamlarının performansı nasıl takip edilir?

    Twitter’ın detaylı istatistik ara yüzü ile reklam trafiğinizi ve organik erişimleri takip etmeniz mümkün. Stratejinizi şekillendirmek için kullanıcıların her birinin Tweet ile girdiği etkileşimi inceleyebilir, buradan aldığınız bilgilerle hedef kitlenizin daha çok etkileşime geçtiği içerik türlerini tespit edebilirsiniz.

  • Twitter reklamlarının hedefleme seçenekleri nelerdir?

    Twitter reklamlarında kullanabileceğiniz kullanıcı adı, cihaz, konum, anahtar kelime ve ilgi alanı gibi hedefleme seçenekleri sizi doğru kullanıcılara ulaştırabilir.

  • Twitter reklamları nasıl ücretlendirilir?

    Twitter reklamlarında ücretlendirmeler reklam modeline göre değişmektedir. Twitter reklamları ile ilgili aklınıza takılan bütün sorular için uzman ekip arkadaşlarımızla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya