FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Sosyal Medya Reklamları Tıklanma Oranı

Sosyal Medya Reklamları Tıklanma Oranı
Paylaş :

Günümüz dijital dünyasında klasik reklamlara kıyasla sosyal medya reklamlarına tıklama oranı her gün artıyor. Buna karşılık, klasik web sitelerinden reklamlara tıklayan ziyaretçilerin satın alma eğilimlerinin ise daha fazla olduğunu biliniyor. Araştırmalar da bu bakış açısını kanıtlar nitelikte. Araştırmalara göre; sosyal medya reklamları klasik reklamlara göre yüzde 110 daha fazla tıklanıyor, klasik web sitelerinden reklamlara tıklayan ziyaretçilerin satın alma eğilimlerinin de yüzde 88 daha fazla olduğu biliniyor.

Günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen dijital dünyanın yaşamımızı nasıl değiştirdiğini artık hepimiz biliyoruz. Tüm ihtiyaçlarımızı bir ‘tık’ ile çözmemizi sağlayan bu yeni nesil trend için markalar da stratejilerini bu bakış açısıyla güncellemiş durumda. Bu değişimi araştırmalardaki rakamlar da kanıtlar nitelikte. Araştırmalara göre; Türkiye’de sosyal medyadaki reklamlar, klasik web sitelerine kıyasla yüzde 110 daha fazla tıklanıyor. Araştırma, klasik web sitelerinden reklamlara tıklayan ziyaretçilerin satın alma eğilimlerinin ise yüzde 88 daha fazla olduğunu ortaya koyuyor.

Ramazan Becer: Sosyal medyada görünürlük önemli

Bu rakamlara bakarak geçtiğimiz yıla göre sosyal medya mecralarında satışların yüzde 40 oranında artığını söyleyen CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, “Günümüzde hem sosyal hem de klasik display reklamlarında ‘tık’lanma oranları her geçen gün artıyor. Ve bu artış Türkiye’de diğer ülkelere kıyasla daha fazla görülüyor. Diğer taraftan da klasik web sitelerindeki reklamlardan gelen kullanıcıların alışverişi daha çok tercih ettiğini gözlemliyoruz. Tabii bu alanda görünürlük çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için de, reklam kampanyaları dahilinde klasik web siteleriyle birlikte sosyal medyada aynı anda reklam çalışması yapılması gerekiyor” dedi.

“Türkiye’de dijitale eğilim artıyor”

Sosyal medyada markaları görmenin takipçileri açısından önemli bir konu olduğunun altını çizen Ramazan Becer, “Artık sosyal medya, satın alma yolculuğunun önemli bir parçası haline geldi.  Bu hızlı iletişim sayesinde 2019 yılına gelindiğinde dünya çapındaki tüm online reklam harcamalarının yüzde 20’sinin sosyal medyaya ayrılarak 50 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Öte yandan 2017 yılında dijital reklam harcamalarının 223,74 milyar dolara ulaşarak toplam harcamaların yüzde 38,3’üne ulaşması ve 2020 yılına gelinceye kadar çift haneli büyümeye devam etmesi öngörülüyor.”

 

"Türkiye'de sosyal medya kullanımı yüzde 37 arttı"fintechtime

"Türkiye'de sosyal medya dur durak bilmiyor"sondakika.com

"Türkiye'de sosyal medya dur durak bilmiyor"Markaworld.com

Türkiye'de sosyal medya dur durak bilmiyor

sosyal medya dur durak bilmiyor

markalar online satışlarını geçen yıla göre %40 oranında arttı

"Türkiye'de sosyal medya dur durak bilmiyor" Pusula haber

"Türkiye'de sosyal medya dur durak bilmiyor"HABERLER.COM

"Türkiye'de sosyal medya dur durak bilmiyor"haber

"Türkiye'de sosyal medya dur durak bilmiyor"KOBİ POSTASI

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya