FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Google Haritalara Kayıt

Google haritalarının önemi, özellikle akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte daha da arttı. Google aramalarında sürekli haritalar ile karşı karşıya geliyoruz. Bu haritalar müşterilerinizin, firmanızın lokasyon bilgilerine çok daha çabuk ulaşmasında önemli rol oynuyor.

Google haritaları konumunuzu göstermekten çok daha fazlasını yapar. Sizi arayanlar bu alanda telefon numaralarınızı, site adresinizi, e-mail adresinizi, çalışma saatleriniz gibi birçok bilgiye ulaşabilirler. Google haritalar İstediğiniz zaman düzenleme yapabileceğiniz bir alandır.

Haritalara Eklenmenin Faydaları

 • Potansiyel Yeni Müşterileriniz Olur.
 • Akıllı Telefonlar Sayesinde Kolay Bulunabilme.
 • İşiniz İle Alakalı Aramalarda Yer Alabilme İmkanı.
 • Adres Tarifi Yapmanıza Gerek Kalmaz.
 • İşletme Adres, Telefon, Web Siteniz ve Resimleriniz Sergilenir.
 • İşletmenize En Yakın Müşterilere Erişim İmkanı.
 • Tüm Navigasyon Cihazlarına Kayıt İmkanı.
 • İşletmenizi Rakiplerinize Karşın Her Alanda Yukarıya Taşırsınız.
 • İşletmenizin Marka Değeri Artar.
Brief

Brief

Profesyonel hizmet anlayışımız gereği müşterilerimizin hangi sektörde hizmet verdiğini net olarak belirleyerek bu anlamda kurumsal iletişim ve görsel anlamda bilgi talep ediyoruz.

Optimizasyon

Optimizasyon

Ülkemizde fazlasıyla kullanılan Google haritalarına işletmenizin kaydını açmanın yanında doğru optimizasyon da yapılması büyük önem taşımaktadır. CRM Medya olarak sizden aldığımız bilgileri doğru ve optimize edilmiş olarak My Business alanına girmekteyiz.

Onay

Onay

My Business üzerinden oluşturulduğunuz haritanız 5 farklı yöntemle doğrulanmaktadır. 1- İşletme girişini posta ile doğrulama 2- Telefonla işletme girişini doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 3- İşletme girişini e-postayla doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 4- İşletme girişini anında doğrulama (belirli işletmelerde kullanılabilir) 5- Toplu doğrulama (10'dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir)

Sıkça Sorulan Harita Soruları

CRM Medya ile Google harita kayıt çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

 • Google harita kayıt nasıl yapılır?

  Google’ın vermiş olduğu bir hizmet olan Google Harita kayıt işlemini gerçekleştirirken My Business sayfasını kullanmaktayız. Bu panel üzerinden haritanızdaki bilgileri istekleriniz doğrultusunda düzenliyoruz. Detaylar için: Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

 • Google harita kayıt ücreti nedir?

  Bu hizmet, Google tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor fakat CRM Medya olarak yıllık, 3 yıllık veya 5 yıllık gibi süreler için profesyonel anlamda hizmet sağlıyoruz. Harita kayıt işlemleri için profesyonel danışmanlık hizmetlerimiz için 0212 872 84 98 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Harita kaydı ile nerelerde çıkarım?

  Sizin için yapacağımız harita kayıt işlemi sonrası Google’da yapılan sektörel aramalarda, Google harita (adres) aramalarında ve Google’a ait navigasyon cihazlarında çıkabilirsiniz.

 • Harita kaydı ne kadar sürede tamamlanır?

  Crm Medya olarak Google harita kayıt işlemini bünyemizde hemen yapmaktayız. Google harita başvurusu yaparken, gmail hesabı ve firmanızın iletişim bilgileri gerekmektedir. Kayıt başvurusunu doğrulamanın 5 yöntemi bulunmaktadır. Bunlar;
  1- Posta Kartıyla Doğrulama Başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Google’dan gelen kod ile harita aktif edilmektedir. Eğer kod tarafınıza ulaşmazsa Google ile iletişime geçip haritayı aktif ettiriyoruz.
  2- Telefonla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Bu doğrulama işleminde Google tarafından aranıp kod verilmektedir. Kod ile haritayı aktif ettikten sonra haritanız hemen aktif edilecektir.
  3- E-postayla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Google tarafından mail adresinize kod gelmektedir. Kod ile haritayı aktif ettikten sonra haritanız hemen aktif edilecektir.
  4- Anında Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir) Firmanızın web sitesini Google Search Console ile önceden doğruladıysanız, firmanızın haritasını yönetmeniz için gerekli doğrulama işleminin anında yapılma olasılığı da vardır.
  5- Toplu Doğrulama (10’dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir) Aynı firmaya ait 10’dan fazla şube varsa, haritalarını tek seferde ekleme fırsatı vermektedir.

 • İşletmeniz başka birisi tarafından doğrulandıysa ne yapmalısınız?

  Bir Google Benim İşletmem girişi zaten doğrulanmışsa ve girişi yönetme yetkisine sahipseniz, geçerli giriş sahibinden sahiplik talep edebilirsiniz.

  İsteğiniz onaylanırsa
  Sahiplik isteğiniz onaylandığında e-posta ile bilgilendirilirsiniz ve girişinizi Google Benim İşletmem’den yönetebilirsiniz.

  İsteğiniz reddedilirse
  Sahiplik isteğinizin reddedildiği durumlarda, e-posta ile ve Google Benim İşletmem’de oturum açtığınızda size bilgi verilir. Girişte yine de düzenleme önerebilir veya bazı durumlarda reddedilen isteğiniz için itiraz edebilirsiniz.

  Herhangi bir yanıt almazsanız
  7 gün geçmesine rağmen herhangi bir yanıt alamadığınız durumda girişi kendiniz için talep etme seçeneğiniz olabilir.

İlgili Yazılar