FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Google, Yeni Güncellenmiş Masaüstü Arama Tasarımını Tanıttı

Google, Yeni Güncellenmiş Masaüstü Arama Tasarımını Tanıttı
Paylaş :

Google’ın masaüstü arama sonuçları artık site simgelerini ve site adlarını görüntüleyerek kullanıcıların arama sonuçlarında ve reklamlarda listelenen web sitelerini tanımasını kolaylaştıracak.

  • Görsel olarak farklı olmaları için Google, masaüstü arama sonuçlarını favicon’lar ve site adlarıyla güncelliyor.
  • Organik arama sonuçlarından ayırt edilmeleri için reklamların açık bir şekilde etiketlenerek görüntülenecek
  • Yapılandırılmış veri eklemek, bir sayfa için görüntülenen site adının doğruluğunu artırmaya yardımcı olacaktır.

Google, bu hafta itibari ile güncellenmiş mobil arama sonuçları tasarımını masaüstüne getirdiğini duyurdu .

Yeni düzen, kullanıcıların arama sonuçlarında ve reklamlarda web sitelerini hızlı bir şekilde tanımlamasına yardımcı olacak.

Neler Değişiyor?

Güncellenen tasarım, Ekim ayında mobil aramaya sunulan tasarıma benzer şekilde, Google’ın masaüstü arama sonuçlarında favicon’ları ve site adlarını içerecek.

Bu değişiklik, Google’ın arama sonuçlarını ve reklamları görsel olarak daha belirgin hale getirerek kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik devam eden çabalarının bir parçasıdır.

masaustu gorunum

Faviconlar ve Site İsimleri

Masaüstündeki arama sonuçlarına site adları eklemek, kullanıcıların her bir web sayfası bağlantısıyla ilişkili web sitesini tanımlamasını sağlıyor.

Google ayrıca, arama sonuçlarında görünen faviconların boyutunu ve şeklini daha görünür hale getirmek için ayarlamalar yapmış görünüyor.

Bu değişiklikler Arama Ağı reklamları için de geçerli olacak ve daha fazla netlik ve reklamverenler için şeffaflık sağlayacaktır.

Reklamların Açık Etiketlenmesi

Google, kullanıcıların reklamları organik arama sonuçlarından ayırt edebilmesini sağlamak için reklamlar için açık etiketleme gösterim şekline geçiyor.

Arama Ağı reklamlarına ilişkin etiket, artık reklamın sol üst köşesinde kendi satırında görünüyor. Mobil reklamlar, diğer içerik türlerinden daha belirgin ve farklı olmaları için kalın siyah metinle “Sponsorlu” kelimesiyle etiketleniyor.

Site Adı

Google, bir sitenin içeriğini ve çevrimiçi görünen referanslarını göz önünde bulundurarak arama sonuçlarında otomatik olarak site adları oluşturuyor.

Tek tek siteler için site adlarını manuel olarak değiştirmek imkansız olsa da, WebSite yapılandırılmış verileri ekleyerek siteniz için görüntülenen adın doğruluğunu artırabilirsiniz.

Site adlarının, her URL’ye özgü olan sayfa başına başlık bağlantılarından farklı olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Google, her sonucun kaynağının en doğru temsilini sağlamak için site adını kullanıyor.

Özetle

Google’ın sık kullanılan simgeleri ve site adlarıyla güncellenmiş masaüstü arama sonuçları tasarımı, arama sonuçlarını ve reklamları görsel olarak daha belirgin hale getirmeyi amaçlıyor.

Görsel olarak çekici ve doğru bir site adı, potansiyel ziyaretçilerden tıklama alma şansını artırabilmektedir.

Pazarlamacılar ve SEO uzmanları için bu, Google’ın tercih ettiğiniz site adını arama sonuçlarında göstermesine yardımcı olmak için yapılandırılmış verileri kullanmanın önemini vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya