FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

CRM Medya ile Dijital Medya Planlama ve Satın Alma Hizmeti

Dijital pazarlama stratejileri geliştikçe bu stratejilere yönelik diğer dallar da gelişimini sürdürmeye devam eder. Günümüzde dijital pazarlamanın en önemli alanlarından biri olan internet reklamları, daha çok kişiye ulaşmak ve daha başarılı sonuçlar elde etmek için her geçen gün yeniliklere ve sürekli olarak gelişime açık bir alandır. Her an kendini yenileyen bu sanal dünyada onlarca mecra ve bu mecralara bağlı olarak yüzlerce reklam alanı, reklam vermek isteyen işletmelerin hizmetine sunulur. Durum böyle olunca reklam vermek isteyen işletmelerin, ürün ve hizmetlerinin en iyi şekilde pazarlanması için yeniliklere kolayca entegre olabilen profesyonel bir dijital medya planlama ve satın alma desteğine ihtiyaç duyduğu aşikar.

Medya Satın Alma Ajansları Ne Yapar?

İnternet reklamcılığında çok önemli bir role sahip olan dijital medya satın alma ajansları, medya planlama ajansları tarafından yapılan analiz ve sunulan raporlar doğrultusunda ortaya çıkan kararlardan yola çıkarak yol haritası çizen bir birimdir. Bu kararlar doğrultusunda en etkili reklam alanlarını tespit eden medya satın alma ajansları, satın alma kararlarını göz önünde bulundurarak hangi medya reklam alanlarının hedef kitle için uygun olup olmadığına karar verir. Medya satın alma ajanslarının esas amacı, medya planlama ajansının belirlediği kriterlere göre reklamı yapılacak olan işletmenin, ürünün ya da hizmetin minimum maliyet ve optimum verim ile pazarlanmasını sağlamaktır.

Medya Planlama Ajansları Ne Yapar?

Dijital medya planlama ajansları, medya planlama ve satın alma alanında verimli olan performans kriterlerini tespit eder ve bu kriterler temelinde marka için reklam kampanyası planlar. Her geçen gün gelişime ve dönüşüme uğrayan dijital pazarlamada medya planlama ajanslarının önemi büyüktür. Çünkü her geçen gün değişkenlik gösteren trendlerin ve reklamcılık anlayışının etkili bir şekilde analiz edilmesi, ancak kaliteli bir medya planlama süreci ile mümkündür. Pazarlama çalışması gerçekleştirilecek olan markanın, ürünün ya da hizmetin stratejik planları ile birlikte KPI ve dönemin şartlarını da gözeterek verimli bir reklam çalışması sürdürmek için iyi bir medya planlama ajansı ile çalışmakta yarar vardır. Medya planlama ajansının esas amacı; markanın hedef kitlesini, ideal stratejisini ve markanın içinde yer aldığı piyasa analizini doğru bir şekilde gerçekleştirip en etkili kampanyayı planlamaktır.

Satış ve Lead Odaklı Reklamlar

Satış ve lead odaklı reklamlar, söz konusu ürün ya da hizmetin tanıtımını satışa ve yeni müşteriye yönelik bir pazarlama anlayışıyla tanıtılmasına yardımcı olur. Hedef kitleye nitelikli bir şekilde ulaşabilmek için video reklam, e-mail pazarlama ve mobil reklam gibi yollarla hedef kitleye doğrudan satış yoluyla ulaşmayı amaçlayan reklamlar, pazarlama ve satış konusunda optimum performans sağlar.
CRM Medya, yeni nesil ve nitelikli medya planlama hizmetleriyle işletmeniz ya da markanız için minimum maliyet ve optimum verim vadediyor. Siz de dijital pazarlama konusunda başarılı adımlar atmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Medya Planlama

Medya Planlama

Dijital medya planlama ve satın alma süreçlerinde, alışılmışın dışında performans kriterleri belirleyip ve kampanya başarısını bu kriterler üzerinden tanımlayan yenilikçi bir yapıya sahibiz. Markanın strateji ve planlamasını, KPI ve dönemin şartları doğrultusunda kurgulayıp; bu strateji ve planlamayı değişen şartlara göre revizyonlarla sürekli optimize ederek en yüksek performansı hedefliyoruz. Performans odaklı hareket ederken, öncelikle; ülkemiz ve dünyada kullanımı giderek artan ve kullanıcı dostu reklam modellerine ağırlık veriyoruz. Markanın hedef kitlesini, stratejisini ve rakip analizini doğru belirleyip, dijital dünyada en uygun şekilde konumlandırılmasını sağlıyoruz.

Operasyon

Operasyon

Kampanya odaklı operasyon; reklam mecralarının hazırlığı, doğru kreatiflerin hazırlığı, reklamlara start verilecek panellerin doğru kullanılması, hedeflemelerin doğru çalışılması, kampanya amacına uygun dataların seçilmesi ve günlük takibin yapılmasından oluşan süreçtir.

Optimizasyon

Optimizasyon

Süreci sürekli iyileştirerek ilerletebilmek adına; her metin, görsel ve hedefleme kombinasyonunu ayrı linklerle ölçümlüyoruz. Bu da bize anlık müdahale ve optimizasyon şansı sunuyor. Bu doğrultuda gereken optimizasyonları hızlı revizyonlarla gerçekleştirip performansı düşük mecraların yerlerine hızlı aksiyonlarla yeni alternatifler sunuyor, markayla tam koordinasyon sağlayıp başarı odaklı bir kampanya yürütüyoruz.

Raporlama

Raporlama

Sektörün kalıplaşmış raporlama ve ölçümleme metriklerinden sıyrılıp, teknolojik alt yapımız ve çeşitli entegrasyonlarımızla, reklam dönüşümlerinizi ilk klikten son ana kadar optimize ediyor ve tüm detaylarıyla birlikte raporluyoruz. Düzenli olarak detaylı, ölçümlenebilir ve anlaşılabilir raporlar paylaşıp, aynı zamanda bu raporların e-tablo üzerinden online olarak görülmesini sağlıyoruz. Bu raporlarda, gönderdiğimiz her dönüşümün akıbetini son ana kadar takip ederek gelecek dönem kampanyalarımıza yön verirken bu verilerden faydalanıyoruz.

Müşteri Odaklı İletişim

Müşteri Odaklı İletişim

Memnuniyeti devam ettirmek için, hedeflenen sonuçların sağlanıp sağlanmadığını ve değişen beklentileri sürekli ölçüyoruz. Bu doğrultuda marka; talep ve memnuniyetsizliklerini kolayca iletebildiği, bunların dikkatle ele alınıp değerlendirildiği, aynı memnuniyetsizliğin tekrar oluşmaması için gerekli aksiyon ve kontrollerin sürekli yapıldığı bir yapı içerisine konumlandırılmış oluyor. Marka ile olan ilişkilerde güveni, şeffaflığı, hesap verebilirliği, sürekli gelişimi ve sonuç odaklılığı esas alan müşteri odaklı bir yaklaşım sunuyoruz.

Sıkça Sorulan Medya Planlama Soruları

CRM Medya ile Medya Planlama çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Dijital Medya satın alma sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına ve müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

 • Mecra seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

  Mecralar hitap ettikleri kitleye ve kendi içlerindeki anlaşmalı yayıncılarının kitlelerine göre farklılık gösterir. Mecra seçimi yaparken, markanın talebi, hedefi, kitlesi, bütçesi ve kampanya dönemi tek tek ele alınarak değerlendirilmeli ve uygun mecralar belirlenmelidir.

 • Paramı boşa harcamak istemiyorum, ne yapmalıyım?

  CRM Medya’da reklam bütçesi olarak belirlenen her kuruşun nereye gideceği önceden açık bir şekilde belirlenir ve sizin onayınıza sunulur. Onayınızla start verilir ve gerçekleşen bütçeler günlük olarak raporlanır. Bu doğrultuda başta belirlenen koşulların dışına çıkılmamış, sadık kalınmış olunur.

 • KPI nedir?

  KPI’ı, (Key Performance Indicator – Anahtar Performans Göstergesi) ulaşılması istenilen hedef olarak düşünebiliriz. Her sektör, hatta her özellikteki ürün için ayrı ayrı KPI’lar tanımlanmalıdır. Çünkü her sektörün ve her kampanyanın kendine göre dinamikleri, buna bağlı olarak da değişen hedefleri vardır.

 • Big Data Nedir?

  Büyük veri; toplumsal medya paylaşımları, ağ günlükleri, bloglar, fotoğraf, video, log dosyaları gibi değişik kaynaklardan toparlanan tüm verinin, anlamlı ve işlenebilir biçime dönüştürülmüş biçimine denir. Büyük veri, doğru analiz metotları ile yorumlandığında markaların stratejik kararlarını doğru şekilde almalarına, risklerini daha iyi yönetmelerine ve yenilik yapabilmelerini sağlar.

 • Dijital dünyada Data’nın Doğru Kullanılması Neden Önemlidir?

  Online kullanıcıların internet ortamında bıraktığı her türlü parmak izi datayı oluşturur. Bu dataları analiz ederek ve anlamlandırarak yeni eğilimleri ortaya çıkarma imkanı, markaların dijital reklamcılıkta rekabet avantajı elde etmelerini sağlar. Dataların toplanması, analiz edilmesi ve marka için anlamlı bir bütün oluşturulup kampanyalara entegre edilmesi, markalar için maliyet ve zaman tasarrufu sağlar. Bu sayede doğru kişiye en kısa sürede en az maliyet ile ulaşılmış olur.

 • DMP nedir?

  Data Management Platform: kullanıcı hareketlerini çerezler aracılığı ile etiketleyerek kategoriler oluşturan, daha sonra elde ettiği dataları DSP’lere sunarak başarılı bir hedef kitle çalışması gerçekleştirilmesini sağlayan programatik ağdır.

 • DSP nedir?

  Demand Side Platform: Reklamın görüntüleneceği alanın satın alma işlemini kolaylaştıran bir yöntemdir. Uygulama reklam veren firmaların en uygun dijital verileri toplamasına ve eş zamanlı şekilde açık artırmaya gitmesine yardımcı olmaktadır.

 • SSP nedir?

  Supply Side Platform: DSP ile eşdeğer olmakla beraber yayıncı etrafında yer alan reklam yönetimlerinin daha iyi olmasını sağlar. En kısa tanımıyla; display, video, native veya mobil envanteri bulunan yayıncıların, envanterindeki reklam alanlarının yazılım aracılığı ile reklam verenler tarafından satın alınmasını sağlayan platformlardır.

İlgili Yazılar