Dijital Medya Planlama ve Satın Alma

CRM Medya ile Dijital Medya Planlama ve Satın Alma Hizmeti

Dijital dünyada artık onlarca mecra ve bu mecraların yüzlerce reklam alanı var. Böylesine karmaşık bir dijital dünyada yönünüzü bulmakta zorlanabilirsiniz. Hedefinize ve başarınıza giden yollar gözünüze karmaşık görünebilir. Bu noktada hedef ve başarınıza uygun olan hamleleri yapabilmek için bu işi daha önce yüzlerce kez yapmış profesyonel bir ekibin know-how’larına ihtiyaç duyarsınız. CRM Medya tam da burada devreye giriyor. Yönettiğimiz yüzlerce kampanyadan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda; hedefinize giden yolda atmanız gereken adımları bilmenin yanı sıra atmamanız gereken adımları da biliyoruz. Dolayısıyla “Bunca işi en iyi, en hızlı ve en az maliyet ile nasıl yapacağım” diye düşünmeyi bırakıp, yüzlerce kampanyadan edindiğimiz Know-how’larımızdan faydalanın.

Siz de CRM Medya’nın onlarca marka ve yüzlerce projesi arasında hak ettiğiniz yeri alın.

dijital medya planlama
Medya Planlama

Medya Planlama

Dijital medya planlama ve satın alma süreçlerinde, alışılmışın dışında performans kriterleri belirleyip ve kampanya başarısını bu kriterler üzerinden tanımlayan yenilikçi bir yapıya sahibiz. Markanın strateji ve planlamasını, KPI ve dönemin şartları doğrultusunda kurgulayıp; bu strateji ve planlamayı değişen şartlara göre revizyonlarla sürekli optimize ederek en yüksek performansı hedefliyoruz. Performans odaklı hareket ederken, öncelikle; ülkemiz ve dünyada kullanımı giderek artan ve kullanıcı dostu reklam modellerine ağırlık veriyoruz. Markanın hedef kitlesini, stratejisini ve rakip analizini doğru belirleyip, dijital dünyada en uygun şekilde konumlandırılmasını sağlıyoruz.

Operasyon

Operasyon

Kampanya odaklı operasyon; reklam mecralarının hazırlığı, doğru kreatiflerin hazırlığı, reklamlara start verilecek panellerin doğru kullanılması, hedeflemelerin doğru çalışılması, kampanya amacına uygun dataların seçilmesi ve günlük takibin yapılmasından oluşan süreçtir.

Optimizasyon

Optimizasyon

Süreci sürekli iyileştirerek ilerletebilmek adına; her metin, görsel ve hedefleme kombinasyonunu ayrı linklerle ölçümlüyoruz. Bu da bize anlık müdahale ve optimizasyon şansı sunuyor. Bu doğrultuda gereken optimizasyonları hızlı revizyonlarla gerçekleştirip performansı düşük mecraların yerlerine hızlı aksiyonlarla yeni alternatifler sunuyor, markayla tam koordinasyon sağlayıp başarı odaklı bir kampanya yürütüyoruz.

Raporlama

Raporlama

Sektörün kalıplaşmış raporlama ve ölçümleme metriklerinden sıyrılıp, teknolojik alt yapımız ve çeşitli entegrasyonlarımızla, reklam dönüşümlerinizi ilk klikten son ana kadar optimize ediyor ve tüm detaylarıyla birlikte raporluyoruz. Düzenli olarak detaylı, ölçümlenebilir ve anlaşılabilir raporlar paylaşıp, aynı zamanda bu raporların e-tablo üzerinden online olarak görülmesini sağlıyoruz. Bu raporlarda, gönderdiğimiz her dönüşümün akıbetini son ana kadar takip ederek gelecek dönem kampanyalarımıza yön verirken bu verilerden faydalanıyoruz.

Müşteri Odaklı İletişim

Müşteri Odaklı İletişim

Memnuniyeti devam ettirmek için, hedeflenen sonuçların sağlanıp sağlanmadığını ve değişen beklentileri sürekli ölçüyoruz. Bu doğrultuda marka; talep ve memnuniyetsizliklerini kolayca iletebildiği, bunların dikkatle ele alınıp değerlendirildiği, aynı memnuniyetsizliğin tekrar oluşmaması için gerekli aksiyon ve kontrollerin sürekli yapıldığı bir yapı içerisine konumlandırılmış oluyor. Marka ile olan ilişkilerde güveni, şeffaflığı, hesap verebilirliği, sürekli gelişimi ve sonuç odaklılığı esas alan müşteri odaklı bir yaklaşım sunuyoruz.

Sıkça Sorulan Medya Planlama Soruları

CRM Medya ile Medya Planlama çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Dijital Medya satın alma sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına ve müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.
 • Mecra seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

  Mecralar hitap ettikleri kitleye ve kendi içlerindeki anlaşmalı yayıncılarının kitlelerine göre farklılık gösterir. Mecra seçimi yaparken, markanın talebi, hedefi, kitlesi, bütçesi ve kampanya dönemi tek tek ele alınarak değerlendirilmeli ve uygun mecralar belirlenmelidir.
 • Paramı boşa harcamak istemiyorum, ne yapmalıyım?

  CRM Medya’da reklam bütçesi olarak belirlenen her kuruşun nereye gideceği önceden açık bir şekilde belirlenir ve sizin onayınıza sunulur. Onayınızla start verilir ve gerçekleşen bütçeler günlük olarak raporlanır. Bu doğrultuda başta belirlenen koşulların dışına çıkılmamış, sadık kalınmış olunur.
 • KPI nedir?

  KPI’ı, (Key Performance Indicator - Anahtar Performans Göstergesi) ulaşılması istenilen hedef olarak düşünebiliriz. Her sektör, hatta her özellikteki ürün için ayrı ayrı KPI'lar tanımlanmalıdır. Çünkü her sektörün ve her kampanyanın kendine göre dinamikleri, buna bağlı olarak da değişen hedefleri vardır.
 • Big Data Nedir?

  Büyük veri; toplumsal medya paylaşımları, ağ günlükleri, bloglar, fotoğraf, video, log dosyaları gibi değişik kaynaklardan toparlanan tüm verinin, anlamlı ve işlenebilir biçime dönüştürülmüş biçimine denir. Büyük veri, doğru analiz metotları ile yorumlandığında markaların stratejik kararlarını doğru şekilde almalarına, risklerini daha iyi yönetmelerine ve yenilik yapabilmelerini sağlar.
 • Dijital dünyada Data’nın Doğru Kullanılması Neden Önemlidir?

  Online kullanıcıların internet ortamında bıraktığı her türlü parmak izi datayı oluşturur. Bu dataları analiz ederek ve anlamlandırarak yeni eğilimleri ortaya çıkarma imkanı, markaların dijital reklamcılıkta rekabet avantajı elde etmelerini sağlar. Dataların toplanması, analiz edilmesi ve marka için anlamlı bir bütün oluşturulup kampanyalara entegre edilmesi, markalar için maliyet ve zaman tasarrufu sağlar. Bu sayede doğru kişiye en kısa sürede en az maliyet ile ulaşılmış olur.
 • DMP nedir?

  Data Management Platform: kullanıcı hareketlerini çerezler aracılığı ile etiketleyerek kategoriler oluşturan, daha sonra elde ettiği dataları DSP'lere sunarak başarılı bir hedef kitle çalışması gerçekleştirilmesini sağlayan programatik ağdır.
 • DSP nedir?

  Demand Side Platform: Reklamın görüntüleneceği alanın satın alma işlemini kolaylaştıran bir yöntemdir. Uygulama reklam veren firmaların en uygun dijital verileri toplamasına ve eş zamanlı şekilde açık artırmaya gitmesine yardımcı olmaktadır.
 • SSP nedir?

  Supply Side Platform: DSP ile eşdeğer olmakla beraber yayıncı etrafında yer alan reklam yönetimlerinin daha iyi olmasını sağlar. En kısa tanımıyla; display, video, native veya mobil envanteri bulunan yayıncıların, envanterindeki reklam alanlarının yazılım aracılığı ile reklam verenler tarafından satın alınmasını sağlayan platformlardır.
before