FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Google Partner Nedir? Nasıl Olunur?

Google Partner Nedir? Nasıl Olunur?
Paylaş :

Google Partners Nedir?

En özet hali ile; dijital Pazarlama Uzmanları ve Google Ads için oluşturulmuş olup Google ayrıcalıkları ve bilgilendirmelerinden yararlanmalarını sağlayan bir Google hizmetine Google partner denir. Mevcut olan bütçenizden en iyi biçimde faydalanmak istiyorsanız eğer bir Google Partner firması ile çalışmanız bu noktada en doğru karardır. Tabi ki, bunun için hiç kuşkusuz CRM Medya’yı tercih etmelisiniz. Google ortağı bir ajans size bütçenizin her bir kuruşunu değerli kılacak daha iyi kampanyalar sunar.

Dijital pazarlama planınızı şekillendirirken, işletmeniz ya da web siteniz için hâlihazırda çeşitli yöntemleri aramaya başlarsınız. Bu arama sonunda fark edeceğiniz en popüler yöntemlerden birisi olarak, tıklama başına maliyet (PPC) reklamcılığı olacak. Bu metot hedef kitlenize ulaşmanızda ve reklam kampanyalarınızı yönetmenizde Google reklamlarını kullanan yöntem olarak bilinir.

google partner 1

Google Partners Nasıl Olunur?

Google partner uzmanı olabilmek için bazı şartlar gerekir. Bu şartlar doğrultusunda bir şirkette Google Reklam Uzmanı adında biri bulunabilmektedir. Dijital pazarlama ajansları bireysel olarak da reklam uzmanlarını bünyelerinde bulundurabilirler. Ancak bir şirket içinde Google reklam uzmanı bulunması demek, o şirketin prestijini ve güvenilirliğini artırmak demektir.

Google şirket uzmanlığı için gereken diğer şartlar ise performans, harcamalar ve sertifikalara göre belirlenir. Şirketlerin bu uzmanlık sertifikasını alabilmesi için bu özellikleri bünyesinde barındırması gerekir.

Sertifikalar

Şirketlerin sertifika alabilmesi için Google partner profiline sahip bir kullanıcının ilişkisi olması şarttır. Bu hesabın bulunmasıyla beraber, bu hesabın Google adwords sınavlarından başarılı bir şekilde geçmiş olması da gereklidir.

Adwords sertifikası için girilen sınavlar

 • Adwords Temel Düzey,
 • Arama Ağı Reklamcılığı,
 • Görüntülü Reklamcılık,
 • Mobil Reklamcılık,
 • Video Reklamcılığı,
 • Alışveriş Reklamcılığı.

Şirket profesyonelliği için yukarıda yer alan adwords temel düzey sertifikası ile beraber diğer tüm sertifikalardan sadece bir tanesine sahip olunması gerekir. Şirket uzmanlığını elde edebilmek için yapmanız gereken en mühim adım olarak kabul edilir.

Harcamalar

Harcamalar için belirli bir ölçüt bulunmaktadır. Harcama ölçütü için şirketin 90 günlük harcamasının en az 10.000$ veya firmanın bulunduğu ülkenin yerel para miktarına eşit gelebilecek bir seviyenin üstünde bulunması gerekir

Performans

Ürün uzmanlığı elde edebilmek için aşağıdaki performans ölçütlerine sahip olmanız fazlasıyla önemli ve gereklidir.

 • Müşteri devamlılığı,
 • Ürün çeşitliliği,
 • Kampanya performansları,
 • Harcama tutarlarındaki değişiklikler.

Kampanya performansları değerlendirilmesi için bağlantılı olan hesapların bir yıl altı aylık bir süre zarfından hesaplamaları yapılır. On iki aylık harcama raporu kesinlikle bulunmalı.

google partner 2

Google Partner Olmanın Avantajları

Öncelikle insanların güvenini kazanmak son derece önemli olan bu eylemde esas amaç Google şirketinin gözünde güvenilirlik kazanmak ve insanların tercih ettiği uygulamacılar arasına girmektir.  Google partner olmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Google uygulamalarına hâkim olur ve bilginiz ile sertifikaya sahip olursunuz.
 • Müşterilerinizin gözünde güvenilirlik seviyeniz fazlasıyla yükselir.
 • Google şirketinin ön planda tuttuğu kişi ya da kurumlardan biri olabilirsiniz.
 • Türkiye’de gerçekleştirilen konferanslarına katılım sağlayabilirsiniz.
 • Web üzerinde size özel bir Google Partners sayfanız olur.

CRM Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar