FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Tv Reklamları

CRM Medya ile TV Reklamları Hizmeti

Televizyona reklam verirken ilk olarak televizyon kanalıyla bağlantınızı kuracak ajansı doğru seçmelisiniz. Alınacak olumlu geri dönüşler için ürününüz ve markanız için en uygun olan reklamı yapmak oldukça önem taşımaktadır. Seçtiğiniz ajans sizin için uygun olan televizyon kanallarını belirlerken aynı zamanda hangi saatlerde, hangi programda reklam vermeniz gerektiği konusunda da danışmanınız olacaktır. Ajansınızla paralel olarak ilerleyeceğiniz medya planlamasında reklamın bütçesi de belirlenir. Sonrasında nerede, ne zaman, hangi ücretle reklam yapacağınıza karar vererek reklam yayınlatma safhasına geçebilirsiniz.

Erişim bakımından, televizyon reklamları yüksek erişimleri ile dikkat çeker. Milyonlarca insana aynı anda ulaşan, markanızın prestijinin en hızlı yükseleceği mecralardan biri televizyondur. Göze ve kulağa aynı anda hitap eden televizyon, müşterilerinizi ikna etme sürecinizi oldukça kısaltır. Prestij açısından markanızı birçok mecraya göre çok daha kısa sürede yukarı taşıyan televizyonlar, reklamlar aracılığıyla markaya olan güveni arttırır. Televizyona reklam vermenin ayrıca yüksek erişim sağlamak, hızlı frekans edinmek, dönüşleri ölçmek, duygulara hitap etmek gibi artıları vardır.

Hedef Kitle

Hedef Kitle

Hedef kitle, reklamı kimler için yaptığınız ve reklam vermekteki amacınız hakkındaki detayları içerir. Size en uygun medya planının temeli bu sorulara vereceğiniz cevaplardır.

Bütçe Planlama

Bütçe Planlama

Yaptığınız planlamanın etkili ve doğru olması için reklam ajansınızla konuya dair ayırdığınız bütçeyi şeffaf olarak paylaşmalısınız. Bütçeniz ve hedef kitlenize uygun bir medya planlaması hazırlayabilmeniz için bu nokta önemlidir.

Reklam Filmi

Reklam Filmi

Reklamınız yayına hazırsa medya planı çerçevesinde yayın sürecine geçilebilir. Yayınlanacak bir reklam belirlemediyseniz reklam çekimlerinde de yanınızdayız. Reklam çekimlerinde birlikte çalışabilir, size özel hazırlanacak olan senaryoları ve çekim sürecini birlikte değerlendirebilir, markanıza en uygun reklam filmi prodüksiyonunu oluşturabiliriz.

Sıkça Sorulan Tv Reklamları Soruları

CRM Medya ile TV reklamlarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

 • İyi Bir Televizyon Reklamı Nasıl Olmalıdır?

  Televizyonda yayınlanacak reklamın içeriğini hatasız olarak hazırlamak, doğru zamanda, doğru televizyon kanalına reklam vermek kadar önem taşır. Verilmek istenen mesajı etkili bir şekilde hazırlamak için çözüm ortağınız olacak ajansınızı doğru seçmeniz son derece önemlidir.

  CRM Medya olarak reklam çekim sürecinizde metin yazarı, stratejist, art direktör, sanat yönetmeni ve tasarımcılardan oluşan profesyonel ekibimizle yanınızdayız. Farklı çekimler yapabilen kameralar, oyuncu, dekor, müzik, dublaj, montaj gibi süreçlerde alanının en iyileri ile çalışarak markanızı hak ettiği prestije kısa sürede ulaştıracak kalitede çalışmalara imza atıyoruz.

 • Televizyon kanallarına reklam vermenin fiyatı nedir?

  Televizyon kanallarına verilecek reklamın fiyatını belirleyen birden fazla unsur mevcuttur. Bunları kabaca saymak gerekirse; bunları reklam veren firmanın sektörü, reklam vermek istediğiniz programın yayın saati, televizyon kanalının reytingi, reklamın yayın frekansı ve kadar süre devam edeceği olarak sıralamak mümkündür. CRM Medya olarak müşterilerimizin televizyona reklam vermesini en uygun koşullarda sağlamakta ve total satın alma hacminin kazandırdığı fırsatları değerlendirerek fiyat avantajı yaratmaktayız.

 • Haber Kanalları Reklam Fiyatları Nasıldır?

  Haber kanalları tematik kanallardan olup, yayınlarını haber ağırlıklı sürdüren kanallardır. Haber kanallarının başlıcalarını Cnn Türk, TGRT Haber, Kanal 24, A haber, Trt Haber, Ülke Tv, Ntv, Haber Türk, Bugün Tv olarak sıralamak mümkündür. Yapılan gözlemlerde, firmaların, hedef kitlesinde çoğunlukla erkek bireylerin olduğu haber kanallarından etkili dönüşler aldığı sonucuna ulaşılmıştır. Haber kanallarının reklam fiyatlarını etkileyen faktörler içerisinde, reklamın yayın frekansı, reklam veren markanın hitap ettiği sektör, reklam verilmek istenen programın yayın saati ve reklamın süresi gibi faktörler yer almaktadır.

 • OPT ve PT ne demektir?

  OPT: Off Prime Time anlamındadır ve televizyon reklamları için fiyatların nispeten daha uygun olduğu saat dilimlerine karşılık gelmektedir. Bu saatler genellikle 08:00-18:00 saatleri arasını ifade eder.

  PT: Prime Time demektir ve 18:00-23:30 saatleri arasını ifade eder. Bu saatler genel olarak kanalların en çok izlendiği saatler olup, fiyat olarak gündüz kuşağına göre daha yüksek rakamların telaffuz edildiği vakitlerdir.

 • Tematik Kanal Nedir?

  Müzik, haber, spor, belgesel gibi yalnızca belli bir konu üzerinde yayın yapan kanallar, tematik kanallar olarak adlandırılır. Buna örnek vermek gerekirse, CNN Türk, TGRT Haber, NTV, Haber Türk, Kanal 24, Bugün Tv, TRT Haber, A Haber, gibi haber ağırlıklı yayınlar yapan kanallar haber temalı kanallar sınıfına girmektedir. Number One Tv, Kral Tv ve Power Türk gibi kanallar müzik temalı yayın yapan kanallara örnektir.Spor temalı yayın yapan tematik kanallara Ntv Spor’u, çiftçiler özelindeki temasıyla yayın yapmakta olan kanallara ise Bereket Tv’yi örnek verebiliriz. Spesifik bir hedef kitlesi olan markalar için tematik yayın yapan kanallarda yayınlanan reklamlar daha hızlı sonuç vermektedir.

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya