FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Tiktok Reklam Nasıl Verilir?

Tiktok Reklam Nasıl Verilir?
Paylaş :

Tiktok uygulaması 2020 yılına baktığımızda büyük dijital pazarlar içerisinde trendler arasında yer almayı başaran popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Özellikle hedef kitlesi gençler olan pek çok marka, Tiktok ile ürün ya da hizmetlerini kullanıcılara ulaştırmayı başarmıştır. Tiktok reklam hizmetleri, aynı zamanda kendi kullanıcıları için de önemli fırsatlar sunar. Sizler de bir takım şartları yerine getirerek Tiktok üzerinden reklam verebilir ve günlük aktif kullanıcı sayısı çok fazla olan bu platform ile önemli kazançlar elde edebilirsiniz.

Diğer yandan Tiktok uygulaması içerisinde birbirinden farklı eğlenceli videoları izlemek için herhangi bir kullanıcının takip edilmesi gerekmez. Bu yönü ile oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Uygulama içerisinde bulunan videoları izlemek için yapılması gereken yalnızca “Keşfet” sayfasına giriş yapmak ya da herhangi bir hashtag ile ilgili arama yapmaktır. 2019 yılında beta sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkmış olan Tiktok, ilk olarak Apple ve Nike gibi oldukça markalar ile anlaşmış ve bu markaların reklamlarını yayınlamıştır. Peki, Tiktok uygulaması içerisinde nasıl reklam verilir? Daha yakından inceleyelim.

Tiktok Reklam Hesabı Oluşturma

Tiktok uygulaması içerisinde reklam vermek için öncelikle reklam hesabına alınması gerekir. Reklamlar için Tiktok reklam sayfasında gerekli kayıt işlemlerini yapılmalı ve sonrasında oturum açılmalıdır.

Reklam hesabı açıldıktan sonra sıra reklam panosundan kampanya sekmesine geçilir ve burada oluştur butonuna tıklanır. Kampanya seçimine göre hedef oluşturulur. Ayrıca bu sayfada kampanyanıza bir isim vermeniz istenir. Kampanyaya isim verdikten sonra toplam bütçe tanımlaması yapılır ve minimum bütçenin 500 dolar olması gerekir.

Bunun ardından reklamların gösterilmesi istenen alan ve hedef kitle seçimi yapılır. Hedef belirleme aşamasında pek çok farklı parametre yer alır. Cinsiyet, yaş, konum, ilgi alanı ve cihaz bunlardan bazılarıdır. Bu parametreler ışığında istediğiniz herhangi birini seçmeniz mümkündür.

Hedef belirleme sonrasında her reklam için ne kadar bütçe ayırdığınızı belirtmeniz gerekir. Bunun yanında yayınlanacak olan reklamların saat ve tarihi de bu aşamada belirlenir.

Ayrıca Tiktok reklam hizmetinde bütçe ilerleme hızı adında bir özellik yer alır. Bu özellik reklamın yayında kaldığı süre içerisinde bütçenin ne kadar harcanacağını belirler. Örneğin standart yayınlama seçeneği aktif edilirse bütçe kampanya boyunca eşit olarak harcanır.

Bu işlemlerin ardından yayınlanmak istenen reklamlar üzerinden ulaşılmak istenen hedef kitle belirlemesi yapılır. İsteğe bağlı olarak tıklama ya da gösterim gibi seçeneklerden biri seçilerek reklam yayına verilebilir.

Tiktok reklam uygulamasında son adım ise yayınlanacak reklamın oluşturulmasıdır. Yayınlanacak reklamlar yatay, dikey, görsel içerikli ya da kare şeklinde olabilir.

Social Media Ads Manager

Yorumlar kapatılmış.

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya