FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Instagram Reklamları

Instagram, oluşturduğunuz görsel organik içeriklerle markanızı geliştirmenizi sağlamanın yanı sıra, gönderilerinizi gören kullanıcı sayısını artıran reklamlar yayınlamanıza da olanak tanıyan bir reklam platformudur. Ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını Facebook reklamları ile ilgili benzer özelliklere sahip olan Instagram üzerinden yaparak, bilinirliğinizi artırabilir, web sitelerinizin trafiğini yukarıya taşıyabilir, satış konusunda önemli geri dönüşler alabilirsiniz.

Hikaye Reklamları

Akış içeriğinizi Instagram Stories’de tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hikayeleri kullanan 400 milyondan fazla hesapla etkileşim kurabilirsiniz.

Fotoğraf Reklamları

Sade, basit ve göz alıcı bir tuval üzerinde anlatabileceğiniz hikayenizde kare veya yatay formatta fotoğraflar kullanabilirsiniz.

Video Reklamları

Ses ve hareketin gücünü bir araya getirerek fotoğraf reklamlarının sürükleyici görsel kalitesinden faydalanabilirsiniz. 60 saniyeye kadar olan videoları yatay veya kare formatta da yayınlayabilirsiniz.

Dönen Reklamlar

Kampanyalarınıza derinlik katmak için parmak kaydırma yoluyla tek reklamda daha fazla fotoğraf veya video görebilmeyi sağlayan yeni bir katman ekleyebilirsiniz.

Koleksiyon Reklamları

Hedef kitlenizin ürünleri keşfetmesini, incelemesini ve satın almasını, koleksiyon formatını kullanarak sağlayabilirsiniz. Video, görseller veya her ikisini de kullanmaya olanak sağlayan koleksiyon reklamları ile hem ürüne hem de kitlenizin yaşam tarzına uygun bütüncül bir hikaye yaratabilirsiniz.

Instagram Reklamlarının Avantajları

Instagram Reklamları Web Sitenize Trafik Çeker

Normal, organik Instagram gönderilerinden farklı olarak Instagram reklamları, işletmenizi tanıtan gönderilerin bir parçası olarak tıklanabilir bağlantılar içerebilir. Bu özellik, Instagram’da reklam vermeyi düşünmenizin belirleyici bir nedeni olabilir. Reklamı yapılan bir gönderiye harekete geçirici bir mesajla birlikte bağlantı ekleme yeteneği, işletmenizin web sitesine trafik çekmede son derece yararlı olabilir. Instagram sadece reklam olarak öne çıkan gönderilere bağlantı eklemenize izin verir.

Instagram Reklamları Görünürlüğü Artırır

Birçok işletmenin sosyal medya pazarlamasında yaşadığı en büyük zorluk, milyonlarca gönderi kalabalığının arasından gönderisini öne çıkarabilmektir. İnsanların profilinizi takip etmek ve sizinle etkileşimde bulunmak istemesini sağlayan ilgi çekici Instagram gönderileri oluşturmanız gerekir. Bir takipçi kitlesi oluşturmak ve istediğiniz etkileşimi elde etmek için iyi bir Instagram akışının küratörlüğünü yapmanız, çok fazla yaratıcılık ve adanmışlık gerektirir. Instagram reklamları, kullanıcıların gönderilerinizi görmesini sağlayabilir, hedef kitlenize ulaşmada yardım edebilir.

Instagram Reklamları Marka Bilinirliğini Artırır

Bir Instagram gönderinizi reklam olarak öne çıkardığınızda, gönderi, yersiz veya rahatsız edici olmadan hedef kitlenizin haber akışında görünür. Instagram hikayesi aracını kullanarak reklam veriyorsanız reklamınız, hedef kitlenizin takip ettiği kullanıcı hikayelerinin arasına otomatik olarak yerleştirilir. Göze batmayan bu türdeki reklamlar, işletmeniz için marka bilinirliğini büyük ölçüde artırabilir. Instagram reklamının bütçe, hedef kitle ve süresini belirleyebilir, kitlenizi oluşturduğunuzda yaş aralığı, cinsiyet, konum ve ilgi alanları gibi demografik özelliklerini de seçebilirsiniz. Böylece, reklamlarınızı hedeflediğiniz belirli bir kitleye gösterebilir ve reklamını yaptığınız ürünle ilgilenme olasılığı en yüksek olan kişilere ulaşabilirsiniz.

CRM Medya’nın web sitesi ve sayfa analizi hizmetini kullanarak Instagram reklamlarını test edebilirsiniz. Farklı platformlara yerleştirilen benzer reklamlarla karşılaştırarak hedef kitlenize ulaşmada en iyi Instagram reklam sonuçlarını, CRM Medya reklam çalışmalarıyla alabilirsiniz.

Sayfa Analizi

Sayfa Analizi

İnstagram reklamlarına başlamadan önce müşterinin web sitesi ve sayfa analizinin yapılması gerekmektedir. Yapılan anlizler ve müşterinin beklentileri doğrultusunda çıkılacak reklam modelleri belirlenmektedir. Belirlenen İnstagram reklam modellerinde kullanmak için tarafımızdan görsel, metin ve video oluşturulmakta veya müşteriden talep edilmektedir. Oluşturulan İnstagram reklam modelleri, onaylandıktan sonra reklamlar yayına alınmaktadır.

Hesap Optimizasyonu

Hesap Optimizasyonu

Reklam sürecinin ilk aşamasında müşteriden alınan bilgiler doğrultusunda konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi birçok kriterde hedeflemeler yapılmaktadır.Reklamlarından daha iyi performans alabilmek için 3 - 5 - 7 gün aralıklarla optimizasyon yapılması gerekmektedir. Optimizasyon sürecinde devam eden reklamlardan alınan performansa göre detaylı optimizasyon çalışması yapılmaktadır. Doğru kitlenin,yaş aralığının, cinsiyetin ve bölgenin belirlenmesi ile doğru hedef kitleye erişmek amaçlanmaktadır. Maliyeti yükselten reklam modellerinin kapatılması veya yeni reklam modellerinin açılmasıyla süreç devam etmektedir.

Raporlama

Raporlama

Yapılan İnstagram reklam çalışmasının müşterini beklentisi ( Form, Gösterim, Beğeni, Site Ziyareti...) doğrultusunda haftalık veya aylık detaylı rapor gönderilmektedir. Hazırlanan rapor verileri tamamen İnstagram panelinin verdiği veriler doğrultusunda hazırlanmaktadır.

Sıkça Sorulan İnstagram Reklamları Soruları

CRM Medya ile Instagram reklam çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

  • Instagram'da hedefleme türleri nelerdir?

    Instagram’da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram’da, Facebook’ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

  • Instagram'da nasıl reklam verebilirim?

    Instagram reklamları da tıpkı Facebook için kullanılan Power Editor reklam aracı ile yayına alınır.

  • Instagram reklamlarım nerede yayınlanır?

    Yayınladığınız Instagram reklamlarınız hedeflediğiniz kitlenin Instagram akışında, takip ettiği diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte, profil adının altında bir sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir.

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya