FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

İnstagram Reklam Modelleri Nelerdir?

İnstagram Reklam Modelleri Nelerdir?
Paylaş :

Kullanıcılar Instagram’ı; önemsedikleri veya ilgilendikleri kişilerin paylaşım ya da fotoğraflarını keşfetmek için takip ediyor. Marka ve işletmelerin bu yöndeki içerikleri de bu kapsama giriyor. Her gün, 400 milyonu aşkın insan Instagram’ı kullanırken, her ay 600 milyonu aşkın insan da  Instagram uygulamasını kullanıyor.

Instagram kullanıcılarının, %60’ı platformda yeni ürünler keşfettiğini söylemekte. Kullanıcıların %75’i bir Instagram gönderisinden ilham aldıktan sonra harekete geçtiğini dile getiriyor. Instagram kullanıcılarının %70’i Instagram’da en azından bir işletmeyi takip ediyor ve  mobil cihazlarda geçirdikleri 5 dakikadan 1’ini, Facebook veya Instagram’da geçiriyor.

Instagram’da İşletmenizi Güçlendirin

Instagram reklamları sayesinde, kurumsal veya marka olarak bilinirliğinizi ve buna paralel olarak, müşterileri sayınızı arttırabilirsiniz. Yüksek etkileşim oranına sahip bir hedef kitleniz varsa, hikayenizi de paylaşabilirsiniz.

Instagram Reklamlarına Başlamak Hızlı ve Kolaydır

Instagram, Facebook ile aynı güçlü reklam araçlarını kullanır. Bu sayede kampanyalarınızın kurulumunu, yayınını ve takibini tıpkı Facebook reklamlarında olduğu gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram’da, Önemsediğiniz Kişilere erişin

Hassas hedefleme seçeneklerini kullanarak, erişmek istediğiniz hedef kitleye lnstagram reklamları ile erişme olanağınız mevcut.

Konum

İnsanları bölge, şehir veya ülke gibi belirli konumlara göre, hedeflemek mümkün.

Demografik Bilgiler

Yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak, hedef kitlenizi daraltabilirsiniz.

İlgi Alanları

İnsanlara kullandıkları uygulama, tıkladıkları reklam ve takip ettikleri hesaplar gibi ilgi alanlarına göre, erişim olanağınız da bulunuyor.

Özel Hedef Kitleler

Tanıdığınız müşterilere, e-posta adresleri veya telefon numaraları üzerinden erişebilir veya  reklam da yayınlayabilirsiniz.

Instagram Reklam Türleri

1- Fotoğraf Reklamları

Reklamınızı sade, basit ve göz alıcı bir görsel ile anlatın.

2- Video Reklamları

Fotoğraf reklamlarının sürükleyici görsel kalitesini görüntü, ses ve hareketin gücüyle birlikte kullanabilirsiniz. Üstelik,  artık 60 saniyeye kadar olan videoları yatay veya kare formatta da paylaşabilirsiniz.

3- Dönen Reklamlar

Kullanıcıların,  kaydırarak tek bir reklamda daha fazla fotoğraf veya video görebileceği reklam türünün genel tanımıdır.

4- Hikaye Reklamları

Instagram Stories’de reklamlarla içeriğinizi tamamlayın. Dünya genelinde, 150 milyonu aşkın kullanıcı her gün hikayeleri uygulamasını kullanarak, birbirleri ile iletişim kuruyor.

CRM Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar