FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Markalar Twitter’ı Nasıl Kullanıyor?

Markalar Twitter’ı Nasıl Kullanıyor?
Paylaş :

Twitter’ın markalar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmesinin nedeni, bir çeşit mikroblog olma özelliğini barındırması. Bu durumda akıllara gelen ilk soru, her Twitter kampanyasının başarıya ulaşıp ulaşmadığı…

Peki markaların Twitter’ı nasıl kullanması gerekiyor?

– Öncelikli olan, profilin profesyonel bir biçimde hazırlanmış olması. Profil fotoğrafınıza marka logosu koyun. Arka plan da ise; yine markayla ilgili dikkat çekici bir görsel hazırlayın ve onu kullanın.

– Paylaşımlarda içeriğin önemi oldukça fazla. Takipçileri, marka ve ürün hakkında bilgilendirecek paylaşımlar da bulunmalısınız. Kampanya ve etkileşimleri de Twitter üzerinden duyurun. Sürekli ürün paylaşımında bulunmanın da takipçileri sıkacağını düşünecek olursak, arada farklı konularda da paylaşımlar da bulunmanız gerekiyor.

– Düzenli paylaşımlarda bulunun, yani aktif olun. Böylece, müşteriler sizi her zaman orada bulacaklarını bileceklerdir.

– Takipçilerin firma hakkında yazdığı olumlu ve olumsuz yorumlar, profesyonel bir şekilde cevaplanmalıdır. Aksi halde, müşterilerle ilgilenmediğiniz yönünde bir imaj oluşabilir.

– Müşterilerle etkileşim kurarak, onların fikirlerine önem verdiğinizi gösterin. Arada yapacağınız küçük yarışmalarla Twitter sayfanızı her zaman güncel tutabilirsiniz.

CRM Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar