parallax

Facebook Küçük İşletmeler İçin Reklam Verme Tüyolarını Açıkladı

ad
Paylaş :

Sosyal ağların devi olan Facebook’da reklam verebilmek firmalar için büyük imkandır. Küçük işletmeler için Facebook üzerinden reklam verebilmek büyük bir talep oluşturmaktadır. Facebook’da küçük ve bağımsız olarak 3 milyon üzerinden reklam veren işletme bulunmaktadır. 3 milyon işletme reklam ajansları ile çalışmadan bu reklamları vermektedir.

Facebook küçük işletmeler için bu sayının artmasını istemektedir. Bunun için Facebook, reklamlar konusunda neler yapmaları gerektiğini bilmelerini istemektedir. Facebook reklam verme beklenilenden biraz daha zahmetlidir. Bu nedenle doğru bir strateji belirlemek gerekmektedir.

Creative Shop Özelliği

Facebook, küçük işletmeler bu platform yer alması için yaşadığı engelleri kaldırmak için Creative Shop özelliğini açtı. Küçük işletmeciler artık müşterilerine sosyal mecra yoluyla ulaşmak için en uygun yolların başında geldiğini biliyorlar. Ancak reklamın nasıl yapacağının bilgisi eksik.

Facebook reklamları veren büyük şirketler kendi bünyesinde reklam departmanı kurmakta veya ajanslar ile çalışmaktadır. Küçük işletmeler veya butik işletmeler reklamlarını bireysel olarak yapmaya çalışmaktadır. Facebook’un Hikaye Paketi adını verdiği bu yapıda işletmenize yönelik reklam oluşturmak oldukça kolay. Sektörel olarak direkt işinize yarayacak tavsiyeler alabiliyorsunuz. Böylece reklam verirken nasıl cümleler kurmanız ve nasıl görseller seçmeniz gerektiğini daha iyi görebilirsiniz.

Sevcan Sarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM