FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Google, Araç Reklamlarını Otomatik Olarak Maksimum Performansa Yükseltiyor

Google, Araç Reklamlarını Otomatik Olarak Maksimum Performansa Yükseltiyor
Paylaş :
  • Google, araç reklamlarını otomatik olarak Maksimum Performansa yükseltiyor.
  • Maksimum Performans müşteri erişimini genişletebilir ve dönüşümleri artırabilir.
  • Maksimum Performansa yükseltme Eylül ayında gerçekleşecek.

Google, otomobil alışverişinin dijital alana geçişine daha iyi hizmet verebilmek için araç pazarlama stratejisinde bir değişiklik yaptığını duyurdu.

Google, tüketicilerin araba alışverişi süreçlerine giderek daha fazla çevrimiçi olarak başladıklarını, yeni araba alıcılarının %79’unun satın alma yolculuklarının bir parçası olarak bir arama motoru kullandığını söylüyor.

Potansiyel otomobil alıcıları, satın almadan önce araştırma yaparken ortalama altı web sitesine başvuruyor.

Google geçen yıl Aramalarda araç reklamlarını kullanıma sunarak otomobil satıcılarının araç envanterlerini potansiyel alıcılara doğrudan Google’da görüntülemesine olanak tanımıştı.

Eylül ayından itibaren Google, Akıllı Alışveriş kampanyaları aracılığıyla oluşturulan araç reklamı kampanyalarını otomatik olarak yeni Maksimum Performans ürününe geçirecek.

Bu değişiklik, otomotiv reklam verenlerin müşterilerle, YouTube, Görüntülü Reklam Ağı, Gmail ve Keşfet dahil olmak üzere daha fazla temas noktasında bağlantı kurmasına olanak tanıyacak.

Ayarlar, yapı, kitle verileri, ürün feed’leri ve yaratıcı varlıklar da dahil olmak üzere kampanyalarla ilgili her şey yeni platforma taşınacak.

Maksimum Performans: Avantajlar ve Özellikler

Maksimum Performansa yükseltmenin otomotiv reklam verenleri için üç temel avantajı vardır:

  • Müşteri Erişimini Genişletme: Maksimum Performans yeni yerleşimler ve reklam envanteri açıyor. Reklam verenlerin en değerli hedef kitlelerini daha iyi anlamak için kitle sinyallerinden yararlanmaktadır.
  • Dönüşümleri Artırma: Maksimum Performans, tek bir kampanyadaki çevrimiçi ve çevrimdışı dönüşümleri optimize etmenize olanak tanımaktadır..
  • Değerli Analizler Sağlama: Maksimum Performans Analizleri sayfası, kitleniz ve mevcut arama eğilimleri hakkında yeni veriler sunacaktır.

Yükseltme Süreci

Araç reklamlarının Akıllı Alışveriş kampanyalarından Maksimum Performansa yükseltilmesi otomatik olarak gerekecektir.

Bunu işlem manuel olarak yapılamayacaktır. Buna özel bir araç yoktur.

Eski Akıllı Alışveriş kampanyalarını duraklatabilir, yeni Maksimum Performans kampanyaları oluşturabilir veya otomatik yükseltmeyi bekleyebilirsiniz.

Sonraki adımlar

Yükseltmenin ardından Google, metin, resim ve video gibi daha yaratıcı materyallerin eklenmesini önermektedir. Bu, reklamların daha fazla reklam envanterinde görüntülenmesine olanak tanıyacaktır. Ayrıca hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi de sağlayabilirsiniz; bu, Google’ın makine öğrenimi algoritmalarının daha hızlı optimizasyon yapmasına yardımcı olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya