parallax

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

Paylaş :

İşletmenizin, haritalarda yer alması için firmanızı Google haritalarına kayıt olmasınız. Google haritalarına kayıt işlemi için Google My Business paneline, Gmail bilgileriniz ile giriş yapmanız yeterli. Daha sonra Google My Business yardımıyla, işletme bilgilerini ve haritanızı, Google kelime aramaları ile harita aramalarında müşterileriniz görebilecek. Aşağıda Google hatıra kaydının masaüstü ve mobil cihazlarda kayıt işleminin nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.

Masaüstü Cihazlarda Google Harita Kaydı

1. Gmail hesabınızla, Google My Business‘a girin.

2. Açılan sayfada, firmanız ile ilgili tüm alanları doldurun.

3. Bu işletmeyi Google’da yönetmek için bu bilgileri doğrulayın, alanında kullanım şartlarının onaylayıp “DEVAM” butonunu tıklayın.

4. Verdiğiniz adres bilgilerine, doğrulama şifresi gelmesini bekleyeceksiniz.

Doğrulama şifreniz, ortalama 2 hafta gibi bir sürede gelecek. Şifrenin geçerlilik süresi 1 aydır. Bir ay içerisinde şifre gelmez ise, yeniden doğrulama şifresi isteyebilirsiniz veya Google yetkilileriyle, iletişime geçip doğrulama işlemini yapabilirsiniz.

Not: Firmanız başka biri tarafından doğrulanmış veya işletmenizi menüde listelenmiş olarak görmüyorsanız Hayır, “bunlar benim işletmelerim değil veya işletmeyi doğru olarak girdim” seçeneğini tıklayın. Sonrasında, işletmenize ilişkin bazı ayrıntıları girmeniz istenir. Doğrudan işletmenize ulaşılmasını sağlayacak, eksiksiz bir açık adres ve telefon numarası girdiğinizden emin olun. “GÖNDER” seçeneğini tıklayın.

Mobil Cihazlarda Google Harita Kaydı

1. Google My Business uygulamasını açın.

2. Firmanızı eklemek ve yönetmek istediğiniz Google hesabına giriş yapın.

3. Menü alanından “yeni bir işletme sayfası oluştur” menüsünü tıklıyoruz.

4. Açılan panelde firma bilgilerini dolduruyoruz.

5. Bu işletmeyi Google’da yönetmek için bu bilgileri doğrulayın, alanında kullanım şartlarının onaylayıp “DEVAM” butonunu tıklıyoruz.

6. Verdiğiniz adres bilgilerine doğrulama şifresi gelmesini bekleyeceksiniz.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?