FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Piramit Seo Tekniği Nedir?

Piramit Seo Tekniği Nedir?
Paylaş :

SEO çalışmalarında başarı sonuçlar elde edebileceğiniz çalışma yöntemlerinden olan Piramit Seo Tekniği ile sitenizi üst sıralara çıkartabilirsiniz. Piramit Seo yöntemiyle 2 yönden ilerleme fırsatı sunmaktadır. Piramit Seo Tekniği hem tersten hemde düz ilerlemenize izin veren bir yöntemdir. Bu teknik ile sitenize gelen kullanıcıların sitenizde daha fazla zaman geçirmesi ve sitenize kaliteli kullanıcıların gelmesini sağlamaktadır. Aşağıdaki yazımda “Piramit SEO Tekniği Nedir?” konusu paylaşacağım.

Piramit Seo Tekniği, sitenize gelen kullanıcıların daha fazla vakit geçirmesi adına yapılan bir teknik çalışmadır. Bu çalışma sayesinden her hangi bir kelime aramasından sitenize gelen kullanıcın sitenizde oluşturduğunuz içerikleri okunma süresinin artması ve farklı içerikleri kontrol etmesi sağlanacaktır. Bu tekniğin düzgün bir şekilde kullanılmaması kullanıcının başka içerikleri okumadan çıkmasına neden olacaktır.

Örnek olarak; Sitenizde kuru fasulye tarifi içeriğine yer verdiğiniz. Kullanıcı bu içeriği okuduktan sonra siteden çıkma ihtimali çok yüksektir. Kullanıcıya yazı sonunda kuru fasulye yemeğinin yanında pilav yemeğinin tercih edilmesi gerektiğini anlatıp, pilav tarifinin linkini koymalısınız. Bu sayede kullanıcı diğer içeriğinizi okuma ihtimalini arttırırsınız.

Piramit Seo tekniği ile kullanıcının sitenizde daha uzun süre kalmasını ve diğer içeriklere geçiş yapmasını sağlamış olursunuz.

Piramit Tekniği Nasıl Uygulanır?

Sitenizde oluşturacağınız içeriğin ana anahtar kelimesi belirlenecek içerik oluşturmalısınız. Bu ana anahtar kelimelinin türevlerini de belirleneyerek hepsi ile ilgli içerikler oluşturarak İlk yazdığının ana anahtar kelimeyi içerin içerikten diğer içeriklere link çıkışı yapmalısınız. Bu yöntem, SEO çalışmalarında kullanıcıların site içerisinde daha fazla vakit geçirmesini ve diğer içerikleri de okumasını sağlayan en etkili yöntemdir.

Piramit SEO tekniğini her kategoride ve her sektörde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kullanıcıların uzun süre sitenizde kalmasını sağladığınız ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunduğunuz için sıralamalarınız da yükselecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya