FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Google’dan Ses Getirecek Algoritma Değişikliği!

Google’dan Ses Getirecek Algoritma Değişikliği!
Paylaş :

Google’ın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği büyük çaplı algoritma değişikliği, sitelerde olumlu ve olumsuz birçok değişime neden oldu. Son zamanlarda sitelerin organik trafiklerinde yaşanan ciddi değişimlerin sebebi, Google tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan algoritma değişikliği olarak açıklandı. Daha önceden yapılan geniş çaplı algoritma değişikliklerinin tamamını doğrulamayan Google, bu değişimi onaylasa da “Bu konuda şimdilik yapabileceğiniz bir şey yok” diyor.

Bir grup site sahibinin Ağustos ayı başlarında trafiklerin çok düştüğünü fark ederek yaptıkları paylaşımlar sonrasında Google tarafından resmi duyuru yapıldı. Her yıl gerçekleştirilen güncellemelere sıcak bakmayan Google, bu değişikliği doğruladığını Twitter üzerinden duyurdu.

Geliştiricilerine Yönelik Tavsiyeler Değişmedi

Yaptığı paylaşımda geçtiğimiz Mart ayında geliştiricilerine yönelik tavsiyelerinin değişmediğini ifade eden Google tarafından yapılan paylaşım ise şu şekildeydi:

“Her gün Google arama sonuçlarını iyileştirmek için bir veya daha fazla güncelleme yayınlıyoruz. Bazıları belirli gelişmelere odaklanır. Bazıları ise geniş çaplı değişiklikler olur. Geçtiğimiz hafta geniş çaplı bir güncelleme yayınladık. Bunları rutin olarak yılda birkaç defa yapıyoruz. Her güncellemede olduğu gibi bazı siteler trafik kaybederken bazıları trafik kazanacaktır. Artık daha az trafik alan sayfaların yanlış yaptığı bir nokta olmadığını söyleyebiliriz. Yapılan değişikliklerle eskiden daha az ödüllendirilen sayfalar öne çıktığı için bu değişimler olacaktır. Daha az trafik alan sayfaları düzeltmek gibi bir ihtimal yok diyebiliriz. Yapmanız gereken şey iyi içerikler üretmeye devam etmek. Belki de ilerleyen güncellemelerde bu sayfalar tekrar ödüllendirilebilir.”

En Doğru Seçenek: İyi İçerik Üretmek

Geniş çaplı algoritma değişikliklerinde site yöneticilerinin düzeltme adına pek bir şey yapamayacaklarını ifade eden Google, netice itibariyle yapılması gereken en doğru şeyin siteleri düzenli olarak iyileştirmek ve kaliteli içerikler üretmeye devam etmek olduğunun altını çiziyor.

CRM Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar