FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Google Ekim 2023 Spam Güncellemesini Yayınladı

Google Ekim 2023 Spam Güncellemesini Yayınladı
Paylaş :

4 Ekim 2023 itibari ile Google arama motoru, birçok dilde ve spam türünde kapsamı geliştirecek olan spam tespit sistemlerine yönelik bir güncelleme yayınladı.

Bu spam güncellemesi, Google topluluk üyelerinin Türkçe, Vietnamca, Endonezce, Hintçe, Çince ve diğer dillerde bildirdiği çeşitli spam türlerini temizlemeyi amaçlamıştır. Bunun, özellikle gizleme, saldırıya uğrama, otomatik olarak oluşturulan yapılar gibi spam söz konusu olduğunda, arama sonuçlarındaki görünür spam’ı azaltması bekleniyor. Güncellemenin kullanıma sunulması birkaç hafta süreceği bilgi gelmiştir.

Bir spam güncellemesinden sonra değişiklik gören siteler,  Google spam politikasını incelemelidir. Google Arama spam güncellemeleri ve sitenizin yardım sayfası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Google yardım topluluğuna ve direkt Google’a spam raporları gönderen kullanıcılara, çeşitli dillerdeki spam trendleriyle ilgili değerli geri bildirimleri için minnettar olduğunu bildirdi . Bu raporların Google çözümlerini, önceliklendirmeye ve doğrulamaya yardımcı olduğunu bildirdi. Arama deneyiminizi daha da korumak için bir sonraki güncellememiz üzerinde çalışıyoruz ve sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz dendi. “Lütfen topluluğa katılmaya devam edin ve yeni geliştirilmiş spam bildirim formumuz aracılığıyla bize geri bildirim gönderin” şeklinde kullanıcılara mesaj iletti .

Kaynak: https://developers.google.com/search/blog/2023/10/october-2023-spam-update

CRM Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar