FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

SEO Çalışması Firmalara Ne Katar?

SEO Çalışması Firmalara Ne Katar?
Paylaş :

Tüm firmalar gibi tüm web siteleri de bilinir olmak ister. Bunun bir çok yolu vardır. Örneğin, Google Adwords reklamlarını kullanarak web sitesinin arama motorlarında en üst sırada yer almasını sağlayabilirsiniz. Ya da sosyal medya kanallarında reklam kullanarak, sitenizin bilinirliğini artırabilirsiniz. Anca, her iki örnekte de reklam kelimesi geçiyor. Reklam demek, maliyet demektir. Bütçeniz olmadığı sürece reklam verememek ve marka bilinirliğini artıramamak gibi bir durum yaşayabilirsiniz.

SEO Tarafında İşler Nasıl İşliyor?

SEO çalışmalarında da belli bir bütçenizin olması gerekiyor; ancak işler reklamlardan biraz farklı işliyor. SEO çalışmaları sonrasında (eğer doğru bir SEO stratejiniz varsa) siteniz doğal yollardan, arama motorlarında sıralamaya girecektir. Sıralama için arama motorlarına hiç bir zaman para ödemeniz gerekmez. Bu nedenle, marka bilinirliğini artırmanın en düşük maliyetli ve en kalıcı yöntemi SEO çalışmalarının yapılmasıdır. SEO’nun bir diğer avantajı ise adwords reklamlarındaki maliyetlerin düşmesinde fayda sağlamasıdır.

Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Almak Sitelere Ne Katar?

Tüm web sitelerinin temelde tek bir amacı vardır. Daha geniş kitlelere erişebilmek. Bu bir e-ticaret sitesiyse daha çok ürün satmak anlamına gelirken, bir sanatçı iseniz daha bilinir hale gelmek demektir. En nihayetinde daha geniş kitleler; daha fazla bilinirlik ve daha fazla kazanç anlamına gelmektedir. İşte SEO çalışmaları bir firma, marka ya da sanatçı için daha geniş kitlelere ulaşma yolunda yapılacak en uygun çalışmalardan biridir.

SEO’nun Firmanıza Kattıkları

SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu işlemleri internet sitenize haliyle firmanıza pek çok konuda yardımcı olur ve daha fazla organik kullanıcıya ulaşmanızı destekler. Bu faydalardan bazıları şunlardır;

  • Hedef kitlenize doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Yani ister yerel ister ülke geneli aramalarda nasıl bulunmak istiyorsanız yapılacak optimizasyonlar sayesinde bu mümkün kılınabilir.
  • SEO çalışmalarında kullanılan kelimeler ya da ifadeler ile sitenizin organik ziyaretçisi arttırılabilir. Bu ziyaretçileri potansiyel birer müşteri adayına dönüştürmek de SEO’nun en önemli amaçlarından birisidir.
  • Etkili bir arama motoru sonucu şirketinizin yatırım gelirlerini de arttıracaktır.
  • Reklamlara kıyasla daha uzun süreli çözümler elde etmeniz sağlanır. Örneğin arama motorlarında ilk sayfaya kadar yükseldiğinizde herhangi bir anti SEO çalışması yapılmadığı takdirde yeriniz uzun zaman kalıcı olacaktır.
  • Dönem ya da ay sonlarında alacağınız raporlar ile daha doğru, ölçülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Müşterileriniz ya da kullanıcılarınızın aradığı ürün veya hizmetlere en kısa sürede ulaşmalarını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya