FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Google’ın Son Güncellemesi: Fred Güncellemesi

Google’ın Son Güncellemesi: Fred Güncellemesi
Paylaş :

Google, “Fred güncellemesi” hakkında yorum yapmayacak ancak kendi analizimize dayanarak şunu söyleyebiliriz, bu güncelleştirmeden etkilenen birçok site trafikte yüzde 90’a varan bir düşüş görmüştür. Crm Medya Seo Ajansı olarak güncellemeyi analiz edip sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Google, geçtiğimiz hafta, Fred adına giden yeni sıralama güncellemesini doğrulamadı. Google çalışanı Gary Illyes tarafından şakayla karışık bundan sonraki güncellemelere “Fred” isminin verileceğini açıkladı.

Fred güncellemesinden düşük değerli siteler yerine, daha düşük değerli ancak getirisi yüksek olan siteler etkilendi. Bu siteler arasında daha çok blog formatında, paravan ağ olarak kurulmuş ve içeriğin her tarafına yayılmış reklamlar ve / veya kuruluş linkleri bulunan siteler bulunmaktadır.

Ne Kadar Düşüş Yaşandı?

Tüm bu siteler, Google organik aramadan yüzde 50 ila yüzde 90 arasında trafik düşüşü yaşadı. Ayrıca bu tarz sitelerden backlink alımı yapan sitelerin de etkilendiği görülmüştür. Bu tarz sitelerden link çıkışı yaparken sitenin sürekli güncellendiğine ve özgün içerik girildiğine dikkat etmeyi unutmayınız.

Kısaca söylemek gerekirse “Fred Google Güncellemesi”, kullanıcılarına ve okuyucularına yardım etme amacı doğrultusunda, gelir yaratmayı amaçlayan değersiz içerik sitelerini gerçekten etkilemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya