FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Organik SEO Teknikleri

Organik SEO Teknikleri
Paylaş :

En Güncel Seo Teknikleri

Kullanıcılara en doğru sonucu en kısa sürede vermek Google için en önemli unsurdur. Teknolojinin gelişmesi ile Google’da doğru sonuçları kullanıcılarına ulaştırmak için kendini güncellemektedir. Örnek olarak; 2015 yılında yapay zeka algoritmasını görmüştük. Google’da yükselişe geçmek için, mobil uyumluluk, site hızı, kaliteli içerik ve ziyaret odaklı çalışmalara önem verilmelidir. Son zamanlarda sosyal medya da Seo için önem kazanmış. Google güncellemelerden etkilenmemek için arama motorlarına yönelik site değil, ziyaretçilere yönelik siteler oluşturmalı

Kullanıcılara Odaklanın

Google eskiden Pagerank gibi algoritmaya sahipti. Bu nedenle linkleme çok önemliydi. Sitenize aldığınız linkin nereden olduğuna Google bakmazdı. Önemli olan ne kadar çok link aldığınızdı. Ancak günümüzde bu linkleme yapısı değişerek, yerini kullanıcı deneyimine (User Experience) bıraktı. Siteniz yapım aşamasında iken kullanıcıların davranışlarını öngörerek plan yapmalısınız. Ziyaretçilerin aradığı bütün soruları tespit ederek, onlar istemeden cevaplar sunup sitenizde tutmanın yollarını bulmalısınız. Arama motorlarında, üst sıralara gelmek ve kalıcı olmak istiyorsanız; kullanıcı deneyimi konusunda web sitenizi optimize etmelisiniz. Linklemenin önemi hala azalmadı,yalnızca kaliteli linklemenin önemi arttı.

Doğal Link İnşaası Kurun

Site dışı seo çalışmasının başında gelen, linkleme halen etkinliğini sürdürmekte. Alakasız sitelerden link almaktan kaçının ve spam linklerden uzak durun. Anahtar kelimelere fazla oranda yüklenmeyin ve uzun kuyruklu kelimeleri hedefleyin. Majestic’de trust flow, Ahrefs’te url ve domain rating puanlarınızın yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Spam linkleri, google bağlantıları ve reddetme aracıyla bildirin.

Mobil Uyumlu Site Yapın

Artık günümüzde, mobil kullanmayan kullanıcı kalmadı. Her şeyin yönetimi akıllı telefonlardan yapılıyor. Bu nedenle mobil cihazlar, bilgisayar kullanımını geride bıraktı. Bu nedenle; sitenizi mutlaka mobil cihazlara uyumlu hale getirmelisiniz.

Yerel Aramalara Önem Verin

Mobil kullanımının artmasıyla birlikte, yerel arama sonuçlarında da artış oldu. Belli arama sonuçlarının, bölgelere göre değişiklik gösterdiği gözleniyor.Bu nedenle Seo tekniklerinde yerel aramalara mutlaka önem verilmeli. Belirtmek istediğim diğer bir konu ise, yerel aramaların gün geçtikçe bir çok yeni sektörüde içine alıyor olması. Bu nedenle, sektörel seo çalışmalarınızı, yerel aramalar üzerinden çalışabilir çolmasına dikkat edilmeli.

Site İçi Optimizasyon

Seo’nun en önemli tekniklerinden olan, site içi optimizasyonunu sitenize mutlaka uygulayın. Sitenizdeki eksikleri tespit edin ve  en kısa zamanda giderin. Gelişen yapay zekanın, arama sonuçlarında  büyük etkisi var o nedenle; kodlamanın önemi artıyor.

Yaratıcı ve Özgün İçerik

Yaratıcı ve özgün içerik; içeriğin hiç bir yerde olmaması anlamına gelmiyor. Özgün içerik; ziyaretçiyi makaleye bağlayan, ilgi çeken, bilgi veren yazılardır. O nedenle, ziyaretçilerinize her zaman gerçek ve kaliteli bilgi sunmalısınız.

Sosyal Medya’nın Önemi

Artık, sosyal medya çağında yaşıyoruz ve Google’da sosyal medyaya önem veriyor. Firmanız için sosyal medyayı aktif kullanmalısınız;  olanağınız varsa, mutlaka sosyal medya uzmanlarından veya sosyal medya ajanslarından yardım almalısınız. Sosyal medyada yapacağınız paylaşımlar ile sitenize ziyaretçi çekebilir ve sitenizde uzun süre vakit geçirmelerine sağlayabilirsiniz.

Site Güvenliğini Unutmayın

Sitede güvenlik de çok önemli. Sitenizdeki açıkları mutlaka kapatmalısınız. Haberiniz olmadan, başkaları tarafından sitenize zararlı kodlar bırakılabilir. Bu nedenle, sitenizin güvenliğini sürekli kontrol etmelisiniz.

CRM Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar