FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Shopify Nedir?

Shopify Nedir?
Paylaş :

Bulut tabanlı bir yazılım olan shopify, sunucu kurulumu ve hosting gibi teknik detaylarla uğraşmanıza gerek kalmadan tam fonksiyonlu bir e-ticaret mağazası kurmanıza yardımcı olur. Shopify aracılığıyla mağaza kurarak fiziksel veya sanal her türlü ürünü müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

Shopify, programlama ve yazılım bilgisi gerektirmeden kendi e-ticaret mağazanıza korumanıza yardımcı olan ücretli bir yazılımdır. Bu yazılım üzerinde ürünlerinizi satıp ödeme alabilirsiniz. Shopify sayesinde programlama bilgisine ihtiyaç duymadan tek bir kontrol merkezi üzerinden e-ticaret mağazası hazırlayarak ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz. Örneğin; logo tasarım ve yazılım paketi gibi ürünlerde sistemi kullanmanız idealdir. Ayrıca, SEO tabanlı bir sisteme sahip olan shopify ürün inceleme modülü ve entegre ödeme sistemlerine de sahiptir.

 

Shopify Nasıl Kullanılır?

Shopify kullanıcılarına 14 günlük ücretsiz deneme sürümü hizmeti sunar. Shopify’i kullanmak İlk önce iyi olmanız gerekir. Üyelik esnasında kullanacağınız isim mağazanızın da adı kabul edilir. Ayrıca, isim ve adres bilgisi ile hangi ürünleri satmayı hedeflediğinizi belirtmelisiniz.

Kayıt işleminden sonra direkt olarak mağaza yöneticisi paneline yönlendirilirsiniz. Bu bölümde mağazanızın görünümünü özelleştirilebilir, ürünleriniz yükleyebilir, ödeme ve gönderim ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Shopify tema ve şablon ayarları da yapmanız gerekir. Ücretsiz veya premium özelliklerden yararlanarak e-ticaret sitenizin tema ve şablonlarını özelleştirebilirsiniz.

Tema ve şablon işlemlerimizden sonra Shopify sistemine ürün ekleme işlemlerini yapmanız gerekir. Ürünler ile ilgili açıklama kısımlarını ve SEO açısından gerekli bölümlere mutlaka doldurmalısınız. Ayrıca, bu bölümde ürünlerinizin görsellerini de yüklemeniz gerekir.

Shopify tema işlemleri ile ilgili olarak mağazanızın logosunun yükleyebilirsiniz. Ayrıca, ana sayfaya slayt ve manşet ekranı ekleme, tema rengi ve yazı tipini belirleme gibi işlemleri de bu bölümde kolayca yapabilirsiniz.

Shopify sistemi üzerindeki bu işlemleri yaptıktan sonra online ödeme yöntemlerini entegre etmelisiniz. Mağazanızdan banka ya da kredi kartı ile alışveriş yapılabilmesi için Sanal POS servisi hizmeti almalısınız.

 

Shopify’in Faydaları Nelerdir?

Fiziksel veya dijital pek çok ürünün satışını yapmanıza imkan sağlayan Shopify kullanıcı ve müşteri açısından çeşitli avantajlar sağlar. Bu önemli avantajlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Shopify bulut tabanlı bir sistem olduğu için, bütün cihazlar ve internet tarayıcıları üzerinden erişim imkanı sağlar.
  • Çok az bir emek harcayarak ve hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kendi e-ticaret mağazanızı oluşturabilirsiniz.
  • Birçok dijital pazarlama aracı sistem üzerinde halihazırda yüklü olarak sunulur. Ayrıca, basit kullanıcı modülleri sayesinde ürünlerinizi istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.
  • Shopify, oldukça yaygın bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu için, pek çok geliştirici bu kullanıcılara özgü ilave yazılımlar, temalar ve ara yüzler geliştirir.
  • Shopify, Liquid dili kullanılarak geliştirilmiştir. Dolayısıyla HTML, JS ve CSS dillerini biliyorsanız, Shopify,”i bütün ihtiyaçlarınızı kendiniz sağlayabilecek kadar etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.
  • Sistemde dilediğiniz pek çok özelliği sisteme sonradan kazandırmanıza yardımcı olabilecek 3’üncü parti yazılım desteği de vardır.

Siz de CRM Medya aracılığı ile sahip olabileceğiniz Shopify’in e-ticaret ve satış desteği ile ilgili eşsiz özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Yorumlar kapatılmış.

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya