FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

3. Antalya Dijital Zirvesi’nde “Turizmde Dijital Dönüşüm” Konuşuldu!

3. Antalya Dijital Zirvesi’nde “Turizmde Dijital Dönüşüm” Konuşuldu!
Paylaş :

Zirvede reklam, dijital pazarlama, medya, satış ve iletişim dünyasından 1000’in üzerinde katılımcı yer aldı.

CRM Medya tarafından turizm alanında ilk ve tek olarak gerçekleştirilen Antalya Dijital Zirvesi’nin üçüncüsü 10 Ekim günü Antalya Hotel Su’da yapıldı. Turizm, teknoloji ve bilişim sektörlerinin üst düzey yöneticilerini buluşturan ve turizmde gelir artışına katkı sağlamayı hedefleyen zirvenin bu yılki konusu “Digitalization” yani Dijitalleşme oldu.

Sektör Profesyonelleri Bir Araya Geldi

Ünlü yazar ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen 3. Antalya Dijital Zirvesi’nde otel sahipleri ve genel müdürleri, satış ve pazarlama müdürleri, ön büro müdürleri, seyahat acentesi üst düzey yöneticileri gibi turizm sektörünün önde gelen temsilcileri bir araya geldi. Bu yıl 15 konuşmacı ve 1000’in üzerinde katılımcıyı ağırlayan zirve kapsamında sekiz saat süren konferans, panel ve eğitimlerle sektörün dijitalleşme süreci ele alınarak, “Turizmin geleceği dijitalde! Peki, siz neredesiniz?” sorusuna cevap arandı.

Açılış konuşmasını CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer’in yaptığı zirvede, ekonomi yorumları ile büyük ses getiren Sabancı Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Ekonomi Finans Teknoloji ve Siz” başlıklı konuşması ile katılımcıları bilgilendirdi. Ekonomi Programcısı Hande Berktan yönetiminde yapılan panelde, “Turizmde Dijital Dönüşüm ve Turizmde 4.0 Kavramları” AKTOB (Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı, Kilit Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit ve Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır’ın katılımıyla ele alınırken, bilişim ve teknoloji alanındaki çalışmalarıyla tanınan M. Serdar Kuzuloğlu ise “Fırtına Yaklaşırken Dijitalleşen Dünyada Turizm Sektörüne Bakış”konuşması ile bilişim sektöründeki son gelişmelerin turizme etkilerini dinleyicilerle paylaştı.

Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Neredekal.com’un kurucusu ve CEO’su Özkan Hacıoğlu, Google Travel Industry Yöneticisi Ömer Şakar, Ligatus Ülke Müdürü Emre Faks, MedyaNet Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Metin Güleç, Onedio Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Aytek Açık, Fikir Taciri Ramiz Bayraktar, Admatic Reklam Grup Başkanı Savaş Yılmazer gibi kendi alanlarının profesyonel isimleri de sunumlarıyla zirvede yerlerini aldılar.

“Türkiye, Turizm Sektöründe 4.0’a Geçmeli”

Zirvede “Turizmde 4.0” kavramına vurgu yapan CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, konuşmasında şunları dile getirdi: “Dijital dünya geliştikçe bildiğimiz meslekler de ortadan kalkmaya başladı. 90’lı yılların başında hayatımıza giren internetle birlikte dünyanın dijital yolculuğu da başladı. Bizim bu dijital dünyayı doğru değerlendirmemiz gerekiyor. Dijital dünyada reklam harcamalarıyla ilgili ne yazık ki refleksimiz tam olarak gelişmiş değil. Reklam kanallarını kullanan markalara baktığımız zaman yüzde 95’i küresel ölçekli. Oysa tüm sektörler giderek dijital dünyanın içerisinde yer almaya başladılar. Artık dünya “Sanayi 4.0”kavramına geçmiş durumda. Türkiye de turizm sektöründe 4.0’a geçmeli. Turizmde dijitalleşme şart. Eğer turizmde bu ivmeyi sağlayabilirsek hem Türkiye’nin marka değerini artırabiliriz hem de daha yüksek gelirli, A plus hizmet almak isteyen hedef kitleleri Türkiye’ye çekebiliriz. İşte bu şekilde turizmde 2023 yılında hedeflenen 50 milyar dolardan ziyade 100 milyar dolar dahi gelir elde edilebilir.”

CRM Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar