FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Ramazan Becer, “Otellerde Online Pazarlama Yarışı başladı.”dedi.

Ramazan Becer, “Otellerde Online Pazarlama Yarışı başladı.”dedi.
Paylaş :

Yaz Sezonu Öncesi Otellerde Online Pazarlama Yarışı Başladı

Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve diplomatik gücü olan turizm sektörü, geçtiğimiz yılın aksine bu yaza daha dinamik girmeye hazırlanıyor. Hem yabancı hem de yerli turiste yönelim tanıtım çalışmalarında ise dijital pazarlamanın gücü yadsınamayacak derecede önem kazanıyor. Otelcilerin turizm acentalarından ve fırsat sitelerinden bağımsız olarak bireysel tanıtım atağına başlaması ve kendi başlarına reklam vermeleri sosyal ağlarda daha çok görünmelerini sağlıyor.

Hem tatilcilerin hem de turizmcilerin aktif olarak kullanması nedeniyle dijital kanallar turizm sektörü içinde klasik pazarlamanın tanımını da değiştiriyor. Yaz sezonunun yaklaşması nedeniyle turizm sektöründe online kanallarda da trafiğin hızlandığını belirten Ramazan Becer, “Günümüzde insanların büyük bir bölümü, internet üzerinden araştırmalarını yapıp rezervasyonlarını gerçekleştiriyor. Bu noktada internet ve sosyal medyanın doğru kullanımının rezervasyonlara direk olarak etkisi var. Ancak bu alandan pay alabilmek için öncelikle otellerin kendi dijital pazarlamalarını oluşturmaları ve kendi dinamiklerini çok iyi bilmeleri lazım. Tanıtım ayağında doğru sosyal mecrada olmamak ya da yanlış stratejiler oluşturmak firmanın fark edilmemesine neden olabiliyor” dedi.

Turizmde Geleceğin Satış ve Pazarlama Kanalı; Sosyal Medya

CRM Medya ve Google Partners iş birliğiyle düzenlenen Turizmde Dijital Pazarlama Konferansı’nda konuşan CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, dijital pazarlama yöntemlerinin ve sosyal medyanın rezervasyonlara katkı sağlayarak turizmcilerin web sitelerine trafik çekebileceğini söyledi. Ramazan Becer, “Son yıllarda turizmciler dijital pazarlamanın farkına vardılar ve etkili bir şekilde bu alanı kullanmaya çalışıyorlar. Ancak turizm sektöründe mevcut pazarlama kanallarının doğru kullanılması gerekiyor” diye açıkladı. Konuşmasında, dijital pazarlamanın avantajlarını şöyle sıralayan Ramazan Becer;

-“Dijital pazarlama; bütçe çerçevesinde ihtiyaç kadar satış yapma imkanı sağlar.

-Diğer kanallara göre rekabet azlığı sebebiyle fiyat politikasında daha pozitif yol izleyebilir.

-Sadık müşteri kitlesi oluşturur.

-Loyalty avantajı sağlar; konaklayan müşteri artık senin müşterindir.

-Shorta (kapasite fazlası rezervasyon alma) düşmeden ara dönem doluluğu sağlayabilmek gibi avantajları sağlar” diye belirtti.

CMR Medya SEO yöneticisiyim. Son 15 yıldır SEO alanında profesyonel olarak hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar