FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM

Holistik SEO Nedir?

Holistik SEO Nedir?
Paylaş :

Bütünsellik anlamına gelen Holistik kelimesi SEO açısından önemli bir kavramdır. Bu kavram SEO faaliyetlerinin eksiksiz olarak yerine getirilmesi açısından büyük önem taşır. Başarılı bir SEO çalışması için geleneksel SEO yöntemleri yerine bütünsel yani Holistik SEO yöntemlerinin tercih edilmesi önemli avantajlar sağlar.

Holistik SEO Nedir?

Holistik SEO, klasik anlamda yürütülen SEO tekniklerinden farklı olarak daha yenilikçi ve bütünsel anlamda yürütülen SEO faaliyetidir. Geleneksel SEO çalışmalarında temel amaç arama motorlarında öne çıkmaktır. Holistik SEO çalışmalarında ise site içi ve site dışı yürütülen bütün SEO çalışmaları kullanıcı odaklıdır. Bu SEO yönteminde kullanıcı deneyimi ve kullanıcılarla ilişkiler en üst düzeyde tutulur.

Holistik SEO Çalışması İçin Neler Yapılabilir?

Holistik SEO çalışması yürütülürken anahtar kelimelere odaklanmak en önemli adımlardan biridir. Ancak anahtar kelime çalışması yürütürken rekabet oranı düşük uzun kuyruklu anahtar kelimelere yoğunlaşmanız gerekir. Bu yöntem ilgili aramalarda öne çıkmanız açısından önemli bir avantaj sağlar.

Holistik SEO için bir diğer önemli çalışma konusu ise daima güncel içerikler yayınlamanızdır. Hazırladığınız içeriklerin güncel olmasının yanı sıra ilgi çekici olması da çok önemlidir. Güncel içerikler iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmenin yanı sıra arama motorlarının da içerilerinize daha çok değer vermesini sağlar.

Sosyal medyanın SEO çalışmalarındaki rolü göz ardı edilemez. Bu yüzden Holistik SEO çalışması yürütürken oluşturduğunuz içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşmanız oldukça önemlidir. Böylece içeriklerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamayı başarabilirsiniz. Bunu sağlamanın en iyi yollarından biri de SEO çalışması yürüttüğünüz web sitesi ya da benzer platformlara sosyal medya sekmeleri eklemektir.

Holistik SEO çalışmalarında yapmanız gerekenlerden biri de rakiplerinizi analiz etmektir. Rakip mecraların yayınladığı içerikler, kullandığı anahtar kelimeler ve site yapıları hakkında zaman zaman etkili analizler yapmanız gerekir. Böylece Holistik SEO çalışmalarınız için yeni bir çerçeve belirleyebilirsiniz.

holistik seo nasıl yapılır

Holistik SEO Nasıl Yapılır?

Holistik SEO çalışması yürütülürken kullanıcı etkileşimi ve kullanıcı deneyimine öncelik vererek  bütünsel bir çalışma gerçekleştirilir. Bu kavramlar, aynı zamanda Holistik SEO faaliyetlerinin gerçek stratejisini oluşturur. Kullanıcı deneyimi ziyaretçilerin sitede geçirdiği süreyi artırırken, kullanıcı etkileşimi doğal Backlink elde etmeye yardımcı olur.

Holistik SEO çalışmalarının önemli bir kısmını oluşturan kullanıcı deneyimi ziyaretçiler tarafından beğenilen içeriklerin, tasarımların, görsellerin ve dokümanların sunulmasıdır. Kullanıcı alışkanlıkları hakkında yeterince bilgiye sahip olmak için web sitenize gelen kullanıcı profilini iyi tespit etmeniz çok önemlidir.

Holistik SEO çalışmasının bir diğer önemli bölümü olan kullanıcı etkileşimi ise web sitesi yöneticileri ve ziyaretçiler arasında kuvvetli bir bağın bir kurulmasıdır. Bunu sağlamak için en etkili ve en pratik yöntem sosyal medya platformlarını aktif bir şekilde kullanmaktır. Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya mecraları aracılığı ile kullanıcılar arasında güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Ayrıca SMS, mail ve mobil uygulama bildirimleri aracılığı ile ziyaretçiler arasında güçlü bir etkileşim sağlanabilir.

Holistik SEO çalışmaları yürütülürken doğru bir şekilde Backlink almak da çok önemlidir. Ancak, bu Backlink faaliyetlerinin doğal olması gerekir. Backlink çalışması yaparken kaliteli içeriklere sahip olan web sitelerini kullanmanız doğru yaklaşımdır. Organik Backlink almak için alakalı web sitelerine öncelik verebilirsiniz. Eğer kalitesiz ve alakasız içeriklere sahip web sitelerinden Backlink alırsanız arama motorları web sitenizin öne çıkmasını engelleyebilir.

Son olarak, Holistik SEO çalışmalarında başarılı sonuçlar elde etmek için ziyaretçilerinize güncel içerikler sunmalı, doğru anahtar kelime seçimi yapmalı ve sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmalısınız. Böylece web sitenizin arama motorlarında ön sıralara çıkmasını sağlayabilir ve ziyaretçilerinize iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz. Holistik SEO çalışmaları konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgiler ve çalışmalar için CRM Medya’ya ulaşmanız yeterli!

Yorumlar kapatılmış.

İlgili Yazılar

Admuch RM Medya