Gmail Reklamları

Google’ın yeni ürünlerinden olan Google Gmail Reklamları kitlenize daha kolay ulaşmanız için çok daha kolay bir reklam modeli olarak karşımıza çıkıyor. Tek taraflı iletişimin olmadığı dijital ortamlarda spesifik bir kitle için planladığınız kampanyanız yalnızca o kitleye ulaştığında istediğiniz neticelere ulaşırsınız. Bu durumda hedefleme kitlenize ulaşmanızda büyük önem taşımaktadır.

Peki reklam verenler açısından dijital dünya neleri hedeflemeye olanak sağlıyor? Aslında bunun yanıtını kısaca “her şey” olarak verebiliriz. Hedefleme olanaklarını tek bir kanal üzerinden ya da birden çok şekilde gerçekleştirmek mümkün. Reklam verenler hedefleme konusunda birçok seçeneğe sahipler.

mobil gmail reklamları

Kısaca GSP (Gmail Sponsored Promotions) olarak bilinen Gmail reklamları, Gmail kullanan kişileri hedeflemenizde kolaylık sağlayan bir reklam yöntemidir.

Gmail Reklamları Nerede Görüntülenir?

Gmail reklamları, reklam için hedeflenen kitlenin Gmail hesabında “Tanıtımlar” sekmesinde en üstte renklendirilmiş mesaj şeklinde ve mail sayfasında sağ panel ya da sağ üstte köşe kısımda yer alır. Reklamlar tıklanınca mesaj olarak panelde gösterilir.

gmail reklamları

Sıkça Sorulan Gmail Reklamları Soruları

CRM Medya ile Gmail reklam çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.
  • Gmail reklam formatları nelerdir?

    Potansiyel müşterilerinizle daha yakından iletişim kurmanıza ve etkileşim kurmanıza olanak sağlayan Gmail reklamları bu anlamda işinizi oldukça kolaylaştırır. Reklamınızın kullanıcılar tarafından kaydedilebilmesi ve diğer kullanıcılara yönlendirilebilmesi açısından Gmail reklam modeli diğer reklam modellerinden ayrılmaktadır.
  • Hedefleme seçenekleri nelerdir?

    Gmail reklamları potansiyel müşterilerinize ulaşmanız için çeşitli hedeflemeler içermektedir. Bu hedeflemeler arasında pazardaki kitleler, kitle anahtar kelimeleri, demografik hedeflemeler ve müşteri eşleştirme gibi hedeflemeler bulunur. Bunlar dışında sitenizle önceden etkileşime girmiş kullanıcıları da pazarlama hedeflemesi kullanarak bulabilirsiniz.
  • Gmail reklamları nasıl ücretlendirilir?

    Gmail reklamlarında reklamınızı genişleten tıklama sonrası ödeme yapmazsınız. İlk tıklamadan sonra kullanıcılar web sitenize geldiğinde ya da reklamı kaydedip başkasına yönlendirdiğinde herhangi bir ödeme söz konusu olmamaktadır.
before
Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM