SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO "Search Engine Optimization", Arama Motoru Optimizasyon kelimesinin İngilizce anlamı ve kısaltmasıdır. Seo çalışması arama motorlarına göre sitelerin düzenlenmesi, editlenmesi veya optimizasyon edilmesidir. Yapılan doğru çalışma sonucunda markaların siteleri arama motorlarında ilk sayfaya gelmektedir. Seo çalışması; marka bilinirliği arttırdığı gibi doğru dehef kitleye ulaşmayı, anahtar kelime uyumu ile Adwords maliyetlerinin düşmesini sağlar. Türkiye'nin %95'lik kesimin kulandığı Google Arama Motoru sayesinde, ülkemizde ağırlıkla olarak Google uyumlu Seo çalışması yapılmaktadır.

CRM Medya olarak, 2012 yılından bu yana uzman ve deneyimli ekimiz ile müşterilerimizi web sitelerine en ekili ve doğru stratejiler ile iyileştirme çalışmaları yapmaktayız. Yaptığımız çalışma arama motorlarında sitenizi otoritesi arttırak anahtar kelimelerde ilk sayfaya gelemesini sağlayacaktır. Seo çalışması yaparken tüm arama motorlarının kriterlerini göz önünde tutarak yapmaktayız. 6 Yıllık seo tecrübemiz ile Türkçe olmak üzere birçok dilde SEO hizmeti vermekteyiz. En doğru ve kalıcı kullanıyıcı kitlesine ulaşmasının en doğru yolu olan Seo çalışması ile rakiplerinizden bir adım önde olun. CRM Medya olarak küçük, büyük marka demeksizin, müşterilerimize en iyi hizmeti vermekteyiz.

Size gereken, çok ziyaretçi

Ürün ve hizmetleriniz hakkında yüzlerce anahtar kelime bulunmaktadır. Bu anahtar kelimelerin neredeyse tamamı size satışa dönecek ziyaretçileri getirmektedir. Seo, internet pazarlama kanalları içerisinde maliyet anlamında en hesaplı, etki anlamında ise en başarılı olanıdır. Sebebi ise, satışa dönecek ziyaretçinin hangi arama sonrası geleceğinin bilinmemesi ve bu yüzden gelebilecek her anahtar kelimeyi hesaba katarak yapılan bir çalışma olmasıdır.

En avantajlı ziyaretçi kanalı

Seo ile ürün ve hizmetleriniz hakkında yüksek sayıda organik ziyaretçi çekebilecek anahtar kelimelerin, arama motorlarında aratılmasında web sitenizin ilk sayfada listelenerek ziyaretçi almanız sağlanır. Bu çalışma neticesinde sitenize gelen ziyaretçiye organik ziyaretçi denir. Arama motorlarından gelen organik ziyaretçilerin reklam kanalları ile siteye gelen ziyaretçilere nazaran birçok avantajı vardır.

Daha fazla satışa dönüşüm

Arama motorlarından Seo çalışması ile organik gelen ziyaretçilerin daha fazla satış yüzdesi oluştururlar, bir başka anlatım ile Seo çalışması sonrası gelen ziyaretçi daha fazla ürün satın alır. Bu son derece doğaldır çünkü internet kullanıcısı ihtiyacı olan bir ürün ya da hizmeti kendi elleri ile arama motorunda arayarak gelmiştir. Kısacası ne aradığını bilen bir ziyaretçidir gelen.

Daha fazla oturum süresi

Seo çalışması ile elde edilmiş başarı neticesinde ilk sayfada sizi bulup gelen ziyaretçilerin diğer kanallardan gelen ziyaretçilere oranla daha fazla web sitenizde zaman geçirdiği istatiksel bir gerçektir. Site içerisinde geçirilen süre ve sayfa dolaşım süresi en önemli seo kriterlerinin başında gelmektedir. Site sahiplerinin bu konuda daha hassas davranmalarının öneririz.

SEO” (Search Engine Optimization) konusunda uzmanından ve doğru şekilde hizmet almak istiyorsanız, sizi CRM Medya'ya bekliyoruz.